Bony Sodexo: lista sklepów realizujących, gdzie można płacić i czy można je wymienić na gotówkę? Talony Sodexo bez tajemnic.

Bony Sodexo: lista sklepów realizujących, gdzie można płacić i czy można je wymienić na gotówkę? Talony Sodexo bez tajemnic.

Bony Sodexo to forma płatności, z której każdego miesiąca korzystają miliony Polaków. Jak kupować przy użyciu talonów, w których sklepach wykorzystasz Sodexo i czy można płacić nimi online? Zobacz, co trzeba wiedzieć o Sodexo!
Każdy sklep i punkt usługowy ma na drzwiach wejściowych szereg oznaczeń wskazujących na to, z jakich form płatności możemy skorzystać. Wśród najczęściej używanych naklejek znajdują się m.in. oznaczenia wskazujące na możliwość płatności kartą VISA lub Mastercard, a także tajemnicze symbole Sodexo.
Zawsze zwracasz na nie uwagę, ale nie wiesz, co to oznacza?
A może dostałeś od swojego pracodawcy bon Sodexo na zakupy i nie wiesz, jak zrobić z niego użytek?
W takim razie z tego artykułu dowiesz się, czym są talony Sodexo, jak sprawdzić saldo karty i, co chyba najważniejsze, które znane sklepy honorują tę formę płatności!
bony sodexo

Bony Sodexo – czym są i jakie są rodzaje?

Bony Sodexo to vouchery umożliwiające zakup towarów lub usług w wybranych sklepach honorujących tę formę płatności. Każdy talon ma określony termin ważności oraz wartość (np. 5 złotych albo 50 zł), która jednak nie podlega wymianie na gotówkę. Co zrobić, aby móc zamienić kartkę papieru na realne produkty? Wystarczy zrobić zakupy w jednym z ponad 50 tysięcy sklepów honorujących bony Sodexo w okresie ważności kuponu! Zanim jednak udasz się do sklepu, sprawdź, z jakim rodzajem bonu masz do czynienia.
Okazuje się bowiem, że dostępne są następujące rodzaje bonów:
 • Kupon Podarunkowy
 • Kupon Premiowy
 • Kupon Żywieniowy
 • Kupon Żywieniowy na posiłek profilaktyczny
 • Kupon Moto Pass
 • Kupon Travel & Beauty Pass
 • Kupon Kulturalno-Rekreacyjny
Wprawdzie zasada działania voucherów jest zawsze taka sama, ale rodzaj bonu ma wpływ na to, co możemy kupić (i w którym miejscu). Innymi słowy, podczas gdy np. kupony premiowe możemy wykorzystać w ponad 50 tysiącach miejsc (np. sklepach, drogeriach czy na stacjach benzynowych), kupony Travel & Beauty Pass albo Kulturalno-Rekreacyjny wykorzystamy tylko w wybranych placówkach prowadzących określony rodzaj działalności.


Warto wiedzieć: wyobraź sobie, że bony Sodexo są prawdziwą walutą. Nie każdy sklep honoruje np. płatności w euro albo dolarach, dlatego przed zakupem najpierw musisz określić, z jaką „walutą” masz do czynienia, a następnie sprawdzić, które sklepy ją honorują.

Jak płacić bonami Sodexo?

Zasady korzystania z kuponów Sodexo są bardzo proste. Aby wykorzystać swój talon, wykonaj następujące kroki:
 1. Udaj się do sklepu honorującego posiadany przez Ciebie rodzaj talonu
 2. Przed rozpoczęciem zakupów poinformuj kasjera o płatności bonem Sodexo
 3. Na etapie płatności przekaż kasjerowi swój talon
Prawda, że proste? Pamiętaj jednak, że płatność bonami Sodexo wymaga dwóch rzeczy: informacji przed rozpoczęciem zakupów (kasjer musi wybrać wcześniej odpowiedni klawisz) oraz umiejętności liczenia. Ten drugi element jest kluczowy, ponieważ każdy bon Sodexo jest tylko do wykorzystania podczas jednej transakcji. Jeżeli kwota do zapłaty będzie większa od wartości vouchera, musisz dopłacić różnicę. Jeśli natomiast wartość koszyka jest niższa, wówczas nie dostaniesz zwrotu niewykorzystanych pieniędzy. Te po prostu przepadają. Dlatego należy odpowiednio zaplanować zakupy, aby nie stracić!

Czy Sodexo można płacić online?

Nie jest tajemnicą, że z roku na rok coraz więcej zakupów dokonujemy w sklepach internetowych. Kupowanie bez wychodzenia z domu jest prostsze, wygodniejsze i znacznie szybsze. Ale czy możemy opłacić zakupy w internecie kuponami Sodexo? Niestety nie.
Regulamin nie przewiduje możliwości wykorzystania kuponów podczas transakcji internetowych – i jest to związane z faktem, że po prostu każdy kupon musi zostać fizycznie odebrany od klienta i odpowiednio ostemplowany. Zezwolenie na płatności online mogłoby prowadzić do wielokrotnego wykorzystania jednego kuponu, dlatego niestety wydawca voucherów nie pozwala na korzystanie z tej metody zakupów. Nie oznacza to jednak, że Sodexo tkwi w przedpotopowej erze płatności gotówką z ręki do ręki. W ofercie firmy znajdują się produkty umożliwiające kupowanie online, a nawet wypłaty w bankomatach. Wszystko to możliwe jest dzięki kartom Sodexo, czyli odpowiednikom kuponów znajdującym się na specjalnych kartach płatniczych. Te mogą mieć formę plastikową lub wirtualną i… najprawdopodobniej już niedługo wyprą klasyczne kupony – są bowiem znacznie prostsze w użyciu, wygodniejsze i lepiej dopasowane do naszych czasów.

Jak wymienić bony Sodexo na gotówkę?

Zgodnie z zasadami Sodexo nie ma możliwości wymiany talonów na prawdziwe pieniądze. Każdy posiadacz vouchera ma do wyboru dwie możliwości: wykorzystać talon podczas zakupów w terminie ważności… albo nie wykorzystać (czyli w praktyce stracić możliwość nabycia towarów o wartości nawet kilkuset złotych).


Warto wiedzieć: Wszystkie informacje dotyczące wymiany Sodexo na gotówkę są kłamstwem – firma odpowiedzialna za wydruk bonów nie przewiduje takiej opcji.


Czy bonami Sodexo można płacić za alkohol?

Możliwość opłacenia alkoholu kuponem zależy od rodzaju vouchera. W przypadku Kuponu Podarunkowego jest możliwy zakup alkoholu, natomiast Kupony Żywieniowe nie umożliwiają takiej opcji. W momencie zaznaczenia przez kasjera opcji płatności bonem Sodexo alkohol oraz wyroby tytoniowe nie zostaną „przepuszczone” przez system – aby je nabyć, trzeba dokonać oddzielnej transakcji płatnej gotówką lub kartą płatniczą. Ta możliwość nie zależy więc od dobrej woli ekspedienta, lecz od surowych zasad wykorzystania bonu Sodexo.

Karta Sodexo a kupon – czym się różnią od siebie? 

Chciałoby się powiedzieć: tak blisko, a tak daleko. Chociaż teoretycznie karta i kupon dają takie same możliwości, to jednak w praktyce obydwa rozwiązania są zupełnie inne. Podczas gdy kupony Sodexo są znacznie bardziej ograniczone, karty pre-paid mają mnóstwo udogodnień, dzięki którym korzystanie z kwoty vouchera jest wygodniejsze.
Jakie są różnice między kartą a kuponami?
 • Termin ważności – zwykle karty przedpłacone mają nieco dłuższy okres ważności środków niż kupony
 • Zakupy online – kuponów Sodexo nie można wykorzystać podczas transakcji online (nawet w sklepach partnerów), natomiast karty Sodexo są honorowane w ponad 450 tys. punktach stacjonarnych i sklepach internetowych
 • Sposób wykorzystania – zgodnie z podstawową regułą Sodexo każdy kupon może być wykorzystany tylko podczas jednej płatności. Jeżeli kwota zakupów jest niższa od wartości vouchera, pozostałe środki przepadają. W przypadku karty nie ma takich ograniczeń, dlatego można z niej skorzystać podczas więcej niż jednej transakcji
 • Prostota – Sodexo działa tak naprawdę na tej samej zasadzie, co gotówka. Działa w trybie „na okaziciela” i wystarczy go przekazać kasjerowi podczas transakcji. Karta natomiast jest nieco bardziej skomplikowana – dostęp do niej ma tylko osoba uprawniona, która każdą transakcję powyżej 50 zł musi potwierdzić kodem PIN. Ponadto w tym przypadku mamy dostęp do specjalnego konta, na którym możemy sprawdzić historię transakcji czy stan karty.

Saldo Sodexo – jak sprawdzić stan konta karty pre-paid? 

Istnieją cztery możliwości sprawdzenia stanu konta karty przedpłaconej Sodexo:
 • W serwisie internetowym – wejdź na stronę https://dlaciebie.sodexo.pl/login i wpisz swój login oraz hasło
 • W aplikacji mobilnej – zaloguj się na swoje konto w aplikacji Sodexo dla Ciebie dostępnej na iOS i Android
 • W bankomacie – włóż kartę do bankomatu i podaj PIN, a następnie wybierz opcję „Sprawdź saldo” (usługa dostępna w wybranych bankomatach)
 • Na infolinii – skontaktuj się z obsługą Sodexo pod numerem telefonu +48 22 535 11 11 (kontakt możliwy przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę)

Sodexo – punkty akceptujące bony w jednym miejscu 

Korzystanie z bonów Sodexo jest niezwykle proste, ale ma jeden minus – nie każdy sklep honoruje talony z tym oznaczeniem. To oznacza, że przed każdym zakupem musisz upewnić się, czy na pewno istnieje możliwość opłacenia transakcji bonem. Jak uzyskać taką informację? Polecamy skorzystanie z trzech rozmaitych źródeł informacji:
 1. Wyszukiwarka punktów akceptujących Sodexo (jej zaletą jest możliwość wyszukania WSZYSTKICH punktów, także małych sklepików, z podziałem na branżę, województwo i miejscowość)
 2. Naklejka na drzwiach wejściowych do sklepu
 3. Spytanie kasjera lub pracownika Działu Obsługi Klienta
Nie warto lekceważyć tego typu informacji, ponieważ w przypadku Sodexo łatwo o pomyłkę. Firma udostępnia 7 rodzajów bonów, a każdy z nich jest honorowany w innym miejscu. W efekcie może się okazać, że w Twoim sklepie faktycznie można płacić bonami Sodexo – ale nie tymi, które akurat masz przy sobie. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto poświęcić chwilę na sprawdzenie tej informacji w internecie. Możesz też skorzystać z naszej listy punktów honorujących Kupony Podarunkowe Sodexo, czyli najbardziej rozpowszechniony typ bonów.

Bony Sodexo – sklepy 2021

Zastanawiasz się, gdzie można płacić bonami Sodexo? Chcesz wiedzieć, czy szykować gotówkę na najbliższe zakupy? Albo po prostu interesuje Cię sprawdzenie listy sklepów, w których skorzystasz z tej metody płatności? W takim razie poniżej znajduje się szczegółowa rozpiska miejsc, w których zapłacisz bonami Sodexo – na liście znajdziesz m.in. Lidl, Biedronkę, Orlen, Auchan, Rossmann oraz wiele innych popularnych marek. Kluczem w naszym zestawieniu była rozpoznawalność firm w całej Polsce (nie braliśmy pod uwagę lokalnych sklepików), a żeby ułatwić przeglądanie, pogrupowaliśmy wyniki według kategorii.


Ważna informacja: prezentowana przez nas lista obejmuje tylko poszczególne marki. Pełną informację na temat punktów obsługujących Sodexo znajdziesz na stronie Sodexo Dla Ciebie. Lista punktów honorujących bony może się zmienić.


Sklepy spożywcze i przemysłowe

 • ABC
 • API Market
 • Auchan
 • Biedronka
 • Carrefour
 • Carrefour BIO
 • Carrefour Express
 • Carrefour Market
 • Dealz
 • Delikatesy Centrum
 • Dino
 • E. Leclerc
 • Frisco.pl
 • Intermarche
 • Kaufland
 • Lidl
 • Marcpol
 • Mila
 • Mokpol
 • Netto
 • Pepco
 • Piotr i Paweł
 • Społem PSS
 • Społem WSS
 • Stokrotka
 • Top Market
 • Topaz
 • Wierzejki


Sklepy odzieżowe i obuwnicze

 • 4F
 • 5-10-15
 • 50 Style
 • Big Star
 • Bytom
 • C&A
 • CCC
 • Cropp
 • Deichmann
 • Diverse
 • Gino Rossi
 • Greenpoint
 • House
 • Kazar
 • Lancerto
 • Lee Cooper
 • Makalu
 • Medicine
 • Mohito
 • Monnari
 • New Balance
 • Nike
 • Orsay
 • Recman
 • Reserved
 • Royal Collection
 • Ryłko
 • Salamander
 • Sinsay
 • Sizeer
 • Top Secret
 • Unisono
 • Venezia
 • Vero Moda
 • Vistula
 • Wilsoor
 • Wólczanka

Apteki i drogerie

 • Apteka Dbam o Zdrowie
 • Douglas
 • Dr Max
 • Drogeria Natura
 • Hebe
 • Mediq Apteka
 • Rossmann
 • Sephora
 • Super-Pharm
 • Yves Rocher

Restauracje i cukiernie

 • A.Blikle
 • Bobby Burger
 • Burger King
 • Grycan
 • KFC
 • Pizza Dominium
 • Pizza Hut
 • Pod telegrafem
 • Restauracja Sodexo
 • Sphinx
 • Spiżarnia Smaku
 • Starbucks
 • Telepizza
 • Wiking

Remont i wystrój wnętrz


RTV/AGD


Inne 

 • 5àsec
 • 99Rent
 • American Bookstore
 • BP
 • Chicco
 • Circle K
 • Decathlon
 • Empik
 • Go Sport
 • Hi-Mountain
 • Intersport
 • L’Optique
 • Lilou
 • Lynx Optique
 • Martes Sport
 • Norauto
 • Orlen
 • Pandora
 • Selene Materace
 • Smyk
 • Swarovski
 • Swiss
 • Vision Express
 • W. Kruk
 • Wittchen
 • Wyjątkowyprezent.pl
 • YES

Podsumowanie – czy warto korzystać z kuponów Sodexo? 

Z punktu widzenia osoby, która otrzymała bon od swojego pracodawcy, odpowiedź jest prosta – jak najbardziej to się opłaca. Każdy kupon to tak naprawdę ekwiwalent odpowiedniej kwoty pieniędzy, którą i tak musielibyśmy zapłacić podczas zwykłych zakupów. Kupony są więc formą dodatkowej gratyfikacji (bonusu do pensji), z którego warto korzystać! Tym bardziej że alternatywą jest obserwowanie, jak kupon przepada – a wraz z nim tracimy możliwość odebrania produktów o wartości 20, 50 czy 100 złotych.

Najczęściej zadawane pytani o bony do Sadexo

Jakie są rodzaje bonów?

Sodexo oferuje siedem rodzajów talonów: Kupon Podarunkowy, Premiowy, Żywieniowy, Żywieniowy na posiłek profilaktyczny, Moto Pass, Travel & Beauty Pass oraz Kulturalno-Rekreacyjny. Lista punktów, w których możesz wykorzystać kupon, zależy od rodzaju bonu. Pełna lista sklepów honorujących bony znajduje się na stronie Sodexo Dla Ciebie.

Czy za bony można kupić alkohol?

Bony uprawniające do zakupu alkoholu to Kupony Podarunkowe. Wszystkie pozostałe opcje bonów nie dają możliwości zakupu wyrobów alkoholowych.

Czy bonem Sodexo można płacić przez internet?

Papierowe bony Sodexo nie dają możliwości płacenia w sklepach internetowych i są ważne wyłącznie stacjonarnie. Zakupy online są możliwe tylko przy użyciu karty Sodexo, czyli innego produktu działającego na zasadach zbliżonych do kuponów.

Czy niewykorzystana kwota kuponu przepada?

Każdy kupon jest jednokrotnego użytku, dlatego w razie zakupów na kwotę niższą niż jego nominalna wartość, niewykorzystana kwota przepada. W takiej sytuacji warto dodać parę produktów do koszyka, aby nie stracić „nadwyżki”.

Jak wymienić bon na gotówkę?

Sodexo nie przewiduje możliwości wymiany bonów na gotówkę. Kupony można wykorzystać tylko podczas zakupów w sklepach i punktach usługowych honorujących tę formę płatności.

Czy bonami Sodexo można płacić za granicą?

Wszystkie kupony są ważne wyłącznie na terenie Polski.

Kto i gdzie może kupić bon Sodexo?

Kupony Sodexo mogą kupić jedynie właściciele firm, którzy chcą nagrodzić swoich pracowników bonami na zakupy. Pełna lista dostępnych produktów Sodexo znajduje się na stronie Sodexo Dla Ciebie.

Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 309485

Polecane artykuły

Wyprzedaż garażowa: co to jest i jak znaleźć atrakcyjną w swoim mieście w 2020?
Co to jest wyprzedaż garażowa? Z odpowiedzią na to pytanie nie mają trudności osoby, które są na bieżąco z amerykańską popkulturą.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 14309
Karta podarunkowa jako prezent: czy bon na zakupy to dobry upominek?
Okazji, aby wręczyć prezent, jest wiele: Boże Narodzenie, urodziny, imieniny, ślub czy komunia to tylko niektóre z sytuacji, w których wypada wręczyć podarunek.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 6623
Nocna wyprzedaż: co to jest, jakie sklepy organizują i co można upolować w promocji?
Kiedy dokonujemy najwięcej zakupów w sklepach internetowych? Wcale nie w weekend i wcale nie wieczorami – wręcz przeciwnie, od długiego czasu szczyt zakupowy przypada na… wtorek wczesnym popołudniem. Powody? Przede wszystkim: wygoda.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 6632
Empik Premium: co to jest, jakie są ceny i czy warto skorzystać?
Chociaż Empik posiada własny program lojalnościowy (Karta Mój Empik), to jednak od sierpnia 2019 r. klienci sieci mogą korzystać z absolutnie nieznanego wcześniej na rynku rozwiązania – subskrypcji Empik Premium.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 21158

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.