Telewizory: promocje i wyprzedaże. Jak szukać najlepszych, kiedy i gdzie kupować TV dla siebie?

Telewizory: promocje i wyprzedaże. Jak szukać najlepszych, kiedy i gdzie kupować TV dla siebie?

Wprawdzie trendy się zmieniają, ale jedno pozostaje niezmienne – telewizja utrzymuje się na samym szczycie listy najczęściej używanych mediów w polskich gospodarstwach domowych. Według licznych badań, odsetek Polaków nieposiadających telewizora w domu mieści się w granicach błędu statystycznego i wynosi 3-5%. Analitycy grożą konkurencją w postaci Netflixa oraz YouTube, ale na tej prawdziwej telewizji nie robi to wrażenia – wręcz przeciwnie, kupujemy monitory na potęgę i wymieniamy je średnio co 7-10 lat. A wysokie zainteresowanie przekłada się na interesujące oferty producentów, dzięki którym nie musimy obawiać się wielkich kosztów.
To już nie te czasy, gdy telewizor o przekątnej ekranu 70” kosztował kilkanaście tysięcy złotych – dziś wystarczy wejść do pierwszego-lepszego sklepu internetowego, aby znaleźć markowe modele (Philips, Samsung, LG) za 3-4 tysiące. Luksus, który jeszcze 5-10 lat temu był zarezerwowany wyłącznie dla najbogatszych, dziś jest dostępny praktycznie dla każdego.

  • Chcesz wiedzieć, jak kupić tani telewizor
  • Interesuje Cię, kiedy pojawiają się największe wyprzedaże i co można zrobić, aby zapłacić jeszcze mniej za srebrny ekran? 
Sprawdź koniecznie sprawdzone metody na tanie kupowanie i Wydawaj Dobrze!



Gdzie kupować tanie telewizory? Czy sklepy internetowe są lepsze od stacjonarnych? 

Nie ulega wątpliwości, że współcześnie coraz częściej wielkie markety pełnią funkcję showroomu, czyli miejsca, w którym się „nie kupuje, lecz ogląda”. W tej kwestii Polacy są wyjątkowo zgodni – nie warto przepłacać w sklepach stacjonarnych, zwłaszcza gdy w internecie czekają ceny niższe nawet o 30-40%.
Co prawda stacjonarne markety próbują zachęcić klientów do zakupów wszelkimi możliwymi sposobami (prym w tej dziedzinie wiedzie Media Markt), niemniej jednak promocje telewizorów w sieci oraz dodatkowe zachęty sprawiają, że zakupy internetowe stają się oczywistym wyborem. A czemu warto kupować przez internet?
Wbrew pozorom niska cena to nie wszystko:
  • ceny niższe nawet o 30-40%,
  • możliwość dodatkowej zniżki dzięki kodom rabatowym,
  • większa dostępność produktów,
  • wygoda zakupów,
  • bezpłatny transport z wniesieniem,
  • dodatkowe promocje na montaż,
  • możliwość zwrotu każdego produktu w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny.
W największym skrócie: zakupy w sieci zapewniają znacznie większą wygodę. Nie trzeba chodzić między sklepowymi alejkami i szukać konkretnego produktu, a następnie pakować go do bagażnika i wnosić po schodach do mieszkania, a dodatkowo można bez konsekwencji rozmyślić się z zakupu w ciągu 2 tygodni. Jeśli do tego dodać znacznie bardziej atrakcyjne ceny, staje się jasne, że jak kupować, to tylko przez internet!


Jak szukać promocji na TV


Jak szukać promocji na TV? Zachowaj czujność! 

Nie jest sztuką znaleźć tani telewizor – zwłaszcza w dobie oszustw internetowych, kiedy jak grzyby po deszczu wyrastają domeny szukające naiwnych klientów. Szukany przez Ciebie model jest dostępny w cenie niższej o kilkadziesiąt procent względem pozostałych sklepów online?
Zachowaj szczególną czujność i poświęć kilka minut na weryfikację sprzedawcy:
  • sprawdź domenę i serwer, na którym utrzymywany jest sklep – wielu oszustów internetowych korzysta z zagranicznych serwerów i domen
  • wpisz w wyszukiwarce zapytanie „nazwa sklepu + opinie” i przeczytaj recenzje innych klientów. Jeśli ujrzysz negatywne komentarze, możesz mieć pewność, że nie masz do czynienia z prawdziwym sklepem
  • sprawdź regulamin sklepu – przede wszystkim kto go prowadzi oraz pod jakim adresem. Dane zagraniczne? Zachowaj czujność!


Sklep wygląda uczciwie? To wcale nie jest koniec potencjalnych pułapek! Koniecznie pamiętaj, aby korzystać wyłącznie z odbioru osobistego lub płatności za pobraniem z opcją sprawdzenia zawartości. A jeżeli decydujesz się na płatność z góry, sprawdź szyfrowanie połączenia oraz upewnij się, że korzystasz z zaufanego pośrednika płatności.


Które sklepy internetowe są godne polecenia? Lista zaufanych sprzedawców 

Jak uniknąć oszustw internetowych i nie dać się naciąć? W przypadku sprzętu RTV nieuczciwych sprzedawców nie brakuje – jest to względnie szybki i duży zysk. Jeżeli jednak nie chcemy nabijać kieszeni przestępcom, warto zachować trzeźwość umysłu lub korzystać wyłącznie z renomowanych sklepów internetowych. Wbrew pozorom jest ich w Polsce naprawdę sporo – działają na rynku od kilkunastu lat, część z nich jest również znana za sprawą intensywnych kampanii reklamowych w telewizji i radiu.
Gwarancja pewności? Jak najbardziej! Jak kupować, to tylko w tych sklepach:


Czy ta lista jest zamknięta? Z pewnością nie – nie sposób wymienić wszystkich sprzedawców działających w internecie, tym bardziej że należałoby również dodać sklepy firmowe producentów sprzętu RTV oraz supermarketów (Tesco, Carrefour, Biedronka). Zestawienie obejmuje wyłącznie najczęściej wybierane przez klientów sklepy internetowe. Pamiętaj, aby zawsze przed złożeniem zamówienia sprawdzić opinie na temat sprzedawcy!

Jak wybrać TV? Sprawdź, zanim zapłacisz! 

Wielkie promocje odbywają się przez cały rok, a niskie ceny zachęcają do impulsywnego zakupu. Warto jednak poświęcić chwilę na zastanowienie – wbrew pozorom wybór odpowiedniego telewizora nie jest łatwym zadaniem i warto się do niego przygotować!
Jaki powinien być telewizor? Większość kupujących na tak zadane pytanie odpowiada bez zastanowienia: jak największy. Jest to błąd, ponieważ sprzęt RTV powinien być dopasowany do potrzeb i możliwości użytkowników.
Przeglądając najlepsze wyprzedaże na telewizory nietrudno natrafić na modele liczące po 70-80 cali. Nasza wyobraźnia pracuje wówczas na najwyższych obrotach i wyobrażamy sobie małe kino w domowym zaciszu – jednak trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze istnieje możliwość wstawienia wielkiego ekranu do pomieszczenia. Zbyt wielki rozmiar matrycy na małej przestrzeni obniża komfort korzystania z telewizora, a widzowie rzeczywiście czują się jak w kinie – z tą różnicą, że jest to wrażenie widza siedzącego w pierwszym rzędzie.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar telewizora? Zasada jest prosta, a odległość monitora od siedziska powinna wynosić:

        ●  4 cm na każdy cal w przypadku telewizorów HD i Full HD,
  • 2,1 cm na każdy cal w przypadku telewizorów Ultra HD 4K.

Chcę kupić mały telewizor – czy promocje obejmują wyłącznie największe modele? 

Nie da się nie zauważyć, że z każdym rokiem zwiększa się apetyt na rozmiar telewizora. Na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku szczytem luksusu było 40-50 cali, natomiast dzisiaj poprzeczka skoczyła do poziomu 70-80”. To z kolei ciągnie za sobą zakupowe trendy: aktualnie telewizory w promocji liczą po 35-40 cali, natomiast mniejsze modele rzadziej pojawiają się w reklamach i gazetkach sklepowych. To jednak nie oznacza, że nie są produkowane. Wręcz przeciwnie, małe ekrany cieszą się dużym zainteresowaniem, a producenci co i rusz organizują kolejne przeceny. Plusem mniejszych sprzętów jest z pewnością cena: niższa nawet o 70-80% od kilkumetrowych flagowców.
Warto jednak pamiętać, że znacznie rzadziej są to urządzenia naszpikowane elektroniką.
Wysiłki speców od Philips, Samsung i LG kierowane są na smart TV, natomiast w kategorii mniejszych modeli królują inni producenci, zapewniający wysoką jakość za niewielkie pieniądze. Promocje pojawiają się sporadycznie – trzeba mieć bowiem na uwadze niskie ceny na co dzień.



Telewizory: promocje i wyprzedaże


Telewizory: promocje i wyprzedaże. Jakie oferty pojawiają się najczęściej? 

Planujesz zakup srebrnego ekranu i chcesz skorzystać z promocji? W takim razie musisz koniecznie poznać najczęstsze rodzaje ofert, jakie pojawiają się podczas zakupu sprzętu RTV! Specjalnie obniżone ceny oraz wyprzedaże nawet do -50% to tylko początek okazji. Wbrew pozorom lista możliwości nie jest długa, a każda akcja specjalna organizowana przez sklep jest w istocie zmodyfikowaną wersją najczęściej powtarzających się schematów.
Wśród najczęściej oferowanych promocji znajdują się:

  • promocja „50 złotych za każde wydane 500 złotych” – po zakupie dowolnego sprzętu otrzymujemy od sklepu kod rabatowy na kolejne zakupy (wysokość zniżki zależy od kwoty wydanej w czasie trwania akcji),
  • oferta „Im więcej kupujesz, tym więcej zyskujesz” – rabaty, których wysokość zależy od liczby kupionych produktów lub wartości transakcji (zniżka nalicza się na etapie płatności),
  • zwrot części pieniędzy na konto – oferta specjalna organizowana przez producentów telewizorów (najczęściej Samsung oraz LG). Po zakupie wybranych modeli należy zarejestrować się na specjalnej stronie, a po spełnieniu warunków otrzymujemy zwrot określonej kwoty na konto (oferta ważna na ogół w wielu sklepach internetowych, łączy się z innymi promocjami!),
  • zestaw kina domowego w specjalnie obniżonej cenie – promocja skierowana do osób, które kupią w jednej transakcji telewizor oraz zestaw głośników, rabaty sięgają zazwyczaj kilkuset złotych,
  • uchwyt ścienny za 1 zł – podobnie jak w przypadku kina domowego, wiele sklepów ułatwia kompletowanie gotowego zestawu dzięki sprzedaży odpowiedniego uchwytu za symboliczną złotówkę,
  • darmowy transport z wniesieniem – dostawa zamówienia kurierem w większości sklepów jest całkowicie gratis, natomiast wybrani sprzedawcy oferują również wniesienie sprzętu do mieszkania (przydatne zwłaszcza dla osób mieszkających na wyższych kondygnacjach w budynku bez windy),
  • bezpłatny montaż na ścianie – okazja oferowana cyklicznie przez największe sklepy online, ułatwia cieszenie się zakupem już w kilka godzin po opłaceniu zamówienia.

Obniżki a kupowanie na raty 

Wielu klientów zastanawia się, czy można połączyć zakup w ofercie ratalnej z innymi wyprzedażami organizowanymi przez sklep. Odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Szczególnie że większość sklepów oferuje dodatkowe promocje na zakup w ratach (RRSO 0% lub oferty typu „zapłać połowę, a drugą część za pół roku”). Największe sklepy posiadają dodatkowo umowy z bankami lub PayU/Twisto, dzięki czemu czas oczekiwania na decyzję kredytową wynosi mniej niż 15 minut! A to oznacza gwarancję skorzystania z najlepszych ofert!

Kiedy odbywają się wyprzedaże? Kupuj wtedy, gdy się naprawdę opłaca! 

Kiedy kupić telewizor? To pytanie, na które odpowiedzi szuka każdy, kto planuje zakup droższych sprzętów RTV oraz elektroniki. Wbrew pozorom nie ma jednak jednej odpowiedzi: najlepsze promocje na TV mogą pojawić się w każdej chwili.
Z doświadczenia jednak wiadomo, że istnieje kilka „gorących” okresów:

  • Przełom lutego i marca – moment, kiedy producenci TV prezentują nowe modele. Wtedy też dochodzi do przecen starszych wersji (przykładowo: model zaprezentowany przed 12 miesiącami może być tańszy nawet o 50% względem ceny wyjściowej).
  • Początek wakacji – gorący okres, kiedy sprzedawcy zachęcają do zakupów wakacyjnych. Obniżki sięgają zazwyczaj 30%.
  • Wielkie imprezy sportowe – odbywające się zazwyczaj w lecie (np. Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata w piłce nożnej lub Igrzyska Olimpijskie), stanowią doskonałą okazję na zakup wielkich monitorów. W przypadku imprez, w których bierze udział reprezentacja Polski, możemy liczyć na dodatkowe zniżki (np. rabat za każdą strzeloną bramkę, wyjście z grupy lub medal olimpijski). Jedną z najsłynniejszych promocji tego typu jest oferta Media Markt na Euro 2016 – sklep oferował zwrot pieniędzy za wszystkie zakupy na kwotę min. 500 zł, jeżeli reprezentacja Polski wejdzie do półfinału. Od darmowych telewizorów dzieliły nas wówczas dwa rzuty karne…
  • Black Friday/Cyber Monday – zdecydowanie najważniejszy okres promocji w roku. Na przełomie listopada i grudnia sklepy szaleją, oferując zniżki nawet do -70%!
  • Okres przed Bożym Narodzeniem – przedświąteczna kontynuacja promocji Black Friday i Cyber Monday. Rosnący popyt przekłada się na spadające ceny – w sam raz na Święta.
  • Okres po Bożym Narodzeniu – wielkie czyszczenie magazynów, kiedy sklepy próbują „zwolnić odrobinę miejsca” na nowy asortyment. Zniżki? Odczuwalne – minimum 15%!


nocne wyprzedaże telewizorów


Najlepsze wyprzedaże? Kupuj w nocy! 

Czaisz się na wielką wyprzedaż telewizorów? W takim razie przygotuj się na niekonwencjonalne zachowania – takie jak kupowanie podczas nocnych wyprzedaży organizowanych niemal co tydzień przez najsłynniejsze sklepy internetowe. Z
asady promocji dla nocnych marków są proste: około 20:00 startuje sprzedaż w obniżonych cenach, a kto wykaże się refleksem, ten kupi taniej nawet o 30-40%! Nocne przeceny telewizorów odbywają się regularnie i trwają do godziny 06:00 rano lub do wyczerpania zapasów. Nie śpij, bo Cię ominie promocja!

Telewizory z outletu – czy warto postawić na tego typu sprzęt? 

Promocje to jedno, ale wytrawni poszukiwacze promocji wiedzą, że sposobów na zakup taniego telewizora jest mnóstwo. Część osób poszukujących TV swoje łowy zaczyna od sprawdzenia oferty outletów. Wprawdzie słowo to niesie za sobą pewne skojarzenia, to jednak w przypadku zakupów online sklepy outletowe nie różnią się niczym od standardowych sprzedawców.
Mało tego, specjalne działy tego rodzaju są prowadzone przez największe sklepy, takie jak OleOle!, Media Markt, Komputronik czy EMAG! Ceny telewizorów w outletach są zazwyczaj niższe o 20-30% względem ceny nowego sprzętu.
Powodami tej obniżki są najczęściej:

  • stan powystawowy (czyli eksploatacja sprzętu na ekspozycji), 
  • drobne uszkodzenia (np. wgnieciony karton ochronny, zarysowanie), 
  • braki w wyposażeniu (brak stojaka),
  • zdjęte zabezpieczenia ochronne (co oznacza, że produkt pochodzi ze zwrotu w terminie 14 dni).


Czy produkty z outletu są warte uwagi klientów? Wszystko zależy od powodu przeceny (jest on zawsze zaznaczony w opisie produktu), ogólnej oceny stanu sprzętu oraz finalnej ceny. 


Warto mieć na uwadze, że telewizory eksploatowane na ekspozycji przy statycznym obrazie mogą w ekstremalnych przypadkach mieć wypaloną matrycę, a także nadawać się do użytku przez krótszy czas niż sprzęty fabrycznie nowe. Niska cena ma za zadanie rekompensować niedogodności, jednak warto pamiętać, że nie zawsze należy kierować się wyłącznie kosztami. W przypadku telewizorów z outletu obowiązuje pełna gwarancja producenta (z wyłączeniem wady będącej podstawą sprzedaży sprzętu w outlecie), a klienci mają prawo do zwrotu sprzętu w ciągu 14 dni od zakupu.
Warto skorzystać z tej formy zabezpieczenia – w sytuacji, gdy wada okaże się nie do zniesienia, możemy bez żadnych kosztów rozmyślić się z zakupu. Jeśli natomiast uznamy, że chcemy korzystać z telewizora – wówczas możemy się cieszyć z najniższej możliwej ceny!


Podsumowanie: jak trafić na przeceny telewizorów i czy warto z nich korzystać? 

Każdy szanujący się smart shopper wie doskonale, że jak kupować, to tylko na promocji. Warto poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwanie okazji cenowych, ponieważ zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można liczyć w setkach złotych! A jak wygląda poradnik taniego kupowania?
Poniżej wybrane porady, jak szukać promocji telewizorów w pigułce:

  • kupuj w sklepach internetowych,
  • korzystaj z kodów rabatowych,
  • kupuj tylko u renomowanych sprzedawców,
  • dobierz telewizor do rzeczywistych potrzeb, nie kupuj tylko dlatego, że jest promocja,
  • przeglądaj regularnie strony internetowe sklepów w poszukiwaniu najlepszych okazji,
  • kupuj w okresach największych wyprzedaży: Black Friday, imprezy sportowe, prezentacja nowych modeli,
  • nie bój się korzystać z nocnych wyprzedaży,
  • postaw na produkty z outletu,
  • wybieraj z głową!
Pamiętaj również, że o jakości sprzętu nie świadczy wielkość i rozpoznawalność firmy. Tacy producenci jak LG, Samsung oraz Philips wydają na reklamy setki milionów dolarów i walczą o pozycję lidera na rynku, natomiast warto pamiętać także o mniejszych producentach monitorów, takich jak Manta, Sencor, Thompson, Hitachi czy TCL. W końcu nie liczy się marka, tylko jakość – a u mniej znanych producentów masz pewność, że nie przepłacasz!

Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 15641

Polecane artykuły

Nocna wyprzedaż: co to jest, jakie sklepy organizują i co można upolować w promocji?
Kiedy dokonujemy najwięcej zakupów w sklepach internetowych? Wcale nie w weekend i wcale nie wieczorami – wręcz przeciwnie, od długiego czasu szczyt zakupowy przypada na… wtorek wczesnym popołudniem. Powody? Przede wszystkim: wygoda.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 6455
Karta podarunkowa jako prezent: czy bon na zakupy to dobry upominek?
Okazji, aby wręczyć prezent, jest wiele: Boże Narodzenie, urodziny, imieniny, ślub czy komunia to tylko niektóre z sytuacji, w których wypada wręczyć podarunek.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 6456
Wyprzedaż garażowa: co to jest i jak znaleźć atrakcyjną w swoim mieście w 2020?
Co to jest wyprzedaż garażowa? Z odpowiedzią na to pytanie nie mają trudności osoby, które są na bieżąco z amerykańską popkulturą.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 14030
Empik Premium: co to jest, jakie są ceny i czy warto skorzystać?
Chociaż Empik posiada własny program lojalnościowy (Karta Mój Empik), to jednak od sierpnia 2019 r. klienci sieci mogą korzystać z absolutnie nieznanego wcześniej na rynku rozwiązania – subskrypcji Empik Premium.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 20882

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.

Wykorzystujemy ciasteczka(ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowanie serwisu do indywidualnych preferencji oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia, szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie