Karta Dużej Rodziny: lista zniżek 2020. Którzy partnerzy oferują ciekawe ulgi?

Karta Dużej Rodziny: lista zniżek 2020. Którzy partnerzy oferują ciekawe ulgi?

Karta Dużej Rodziny, zwana również skrótowo KDR, to program mający na celu wspieranie rodzin wielodzietnych, czyli takich, w których ojciec lub matka (razem lub z innymi partnerami) mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Od 2019 r. uprawnienia wynikające z KDR przysługują nie tylko osobom utrzymującym 3+ dzieci, lecz także tym, które kiedykolwiek miały na utrzymaniu więcej niż trójkę pociech.
Program zniżek dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny jest niezwykle rozwinięty, uczestniczy w nim niemal 25 tysięcy firm, a uprawnienia do rabatów przysługują milionom Polaków. Gdzie otrzymamy zniżki z Kartą Dużej Rodziny i co trzeba zrobić, aby z nich skorzystać? Zobacz listę miejsc honorujących Kartę Dużej Rodziny w 2020 r.!

karta dużej rodziny

Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny i ile to kosztuje?

Abu uzyskać KDR i wynikające z niej uprawnienia, należy złożyć wniosek w odpowiedniej instytucji w gminie (informacje na ten temat znajdują się na stronach internetowych konkretnych urzędów gminnych).
Koszt wyrobienia Karty Dużej Rodziny od 2018 r. wynosi 0 złotych – każda uprawniona osoba (zgłoszona we wniosku) otrzymuje indywidualną kartę plastikową. Koszt wyrobienia duplikatu to 9,40 zł.


Na jak długo dostaje się KDR? Przez jak długi czas przysługują ulgi i zniżki KDR? 

Uprawnienia wynikające z karty rodziny wielodzietnej przysługują:
 • dożywotnio – w przypadku rodziców,
 • do ukończenia 18. roku życia – dla dzieci, które nie kontynuują nauki,
 • do momentu ukończenia nauki (nie dłużej niż do ukończenia 25 lat) – dla dzieci podejmujących dalszą naukę,
 • na czas obowiązywania orzeczenia o niepełnosprawności – dla osób niepełnosprawnych.

Aplikacja mKDR, czyli wszystkie zniżki w telefonie!

Obok kart plastikowych, odpowiednie urzędy przekazują również odpowiednie loginy umożliwiające korzystanie z kart wirtualnych (w aplikacji mKDR w telefonie). Aktualnie mobilna Karta Dużej Rodziny dostępna jest na platformach:
 • iOS
 • Android

Jak skorzystać z przywilejów?

Aby otrzymać należny rabat w sklepach stacjonarnych, należy pokazać przed płatnością Kartę Dużej Rodziny (plastikową lub wirtualną). W przypadku zakupów przez internet zazwyczaj wymagane jest podanie numeru Karty w polu „Kod rabatowy” lub „Uwagi do zamówienia”.
Warto pamiętać, że każdy sklep może posiadać inną politykę uznawania ulg, dlatego należy szukać odpowiednich informacji w regulaminie konkretnej strony.

Jakie korzyści daje ogólnopolska karta?

Wiele osób zastanawia się, co daje Karta Dużej Rodziny. Wbrew pozorom, przywilejów jest naprawdę sporo – rodziny wielodzietne mogą liczyć na zniżki na komunikację miejską, na gaz, na bilety wstępu do muzeów, kin, teatrów oraz Parków Narodowych, a także rabaty w sklepach spożywczych czy odzieżowych (także tych działających online!).
Co ważne, Kartę Dużej Rodziny honorują największe państwowe firmy (Orlen, PGE, PKP Intercity), a także wiele popularnych marek: Lidl, Carrefour, Circle K. Istotną rolę w działaniu programu odgrywają niewielkie przedsiębiorstwa – lokalne sklepy i punkty usługowe honorujące KDR działają w każdej gminie!

Karta Dużej Rodziny: lista zniżek 2020

Chcesz wiedzieć, gdzie można korzystać z Karty Dużej Rodziny? Sprawdź listę najważniejszych sklepów i miejsc, w których skorzystać z rewelacyjnych promocji i rabatów tylko dla rodzin wielodzietnych! Znajdziesz tu nie tylko zniżki w sklepach spożywczych, ale także unikalne oferty i rabaty na paliwo oraz fantastyczną promocję np. do kin i muzeów! Aby zapewnić przejrzystość, na liście znajdują się tylko największe firmy działające w skali ogólnopolskiej, a także sklepy internetowe. Lista partnerów KDR podzielona jest na kategorie, dzięki którym łatwiej znajdziesz to, czego szukasz!

karta dużej rodziny

Tańsze bilety i promocje dla rodzin wielodzietnych – top 10 najważniejszych ulg.

Chociaż w programie KDR bierze udział 25 tys. podmiotów gospodarczych, to jednak kilka z nich cieszy się największym zainteresowaniem. Sprawdź, gdzie Polacy oszczędzają najczęściej!

1. Lidl 

Zniżki w Lidlu z Kartą Dużej Rodziny to największa zachęta do robienia zakupów w niemieckim dyskoncie. Promocyjna oferta zmienia się co roku 1 sierpnia, a w 2020 r. familie wielodzietne mogą dostać aż 10% zniżki na:
 • owoce i warzywa z Ryneczku Lidla,
 • wszystkie chleby oraz bułki wypiekane na miejscu (Chrupiące z Pieca),
 • chemię domową marki W5,
 • kosmetyki marki Cien,
 • wszystkie produkty sprzedawane pod szyldem Kuchnia Lidla,
 • słoiczki dla dzieci marek Bobovita, Bebiprima, Hipp oraz Lupilu.
Aby otrzymać rabat, wystarczy w kasie okazać kartę rządowego programu. Czy więcej sklepów pokusi się o takie zniżki? I co na to największy rywal, czyli Biedronka? Już niedługo może nas czekać ciekawa konkurencja!

2. Carrefour 

Francuska sieć sklepów proponuje e-kupon na kolejne zakupy zgodnie z następującym przelicznikiem:
 • zakupy za 50-99,99 zł – rabat 5 zł,
 • zakupy za 100-149,99 zł – rabat 10 zł,
 • zakupy za 150-199,99 zł – rabat 15 zł,
 • zakupy za 200-249,99 zł – rabat 20 zł,
 • zakupy za 250-299,99 zł – rabat 25 zł,
 • zakupy powyżej 300 zł – rabat 30 zł.
Promocja nie łączy się z rabatem 10% w aplikacji „Mój Carrefour”. Obowiązuje w Carrefour, Carrefour Express, Carrefour Supermarket i Carrefour BIO. Rabat z Kartą Dużej Rodziny w Carrefour obowiązuje przez cały tydzień!

3. Zniżki na opłaty paszportowe

Z KDR wyrobienie paszportu jest znacznie tańsze – dzieci (także uczące się do 25. roku życia) otrzymują 75% zniżki, natomiast rodzice korzystają dożywotnio z rabatu -50%.

4. PKP Intercity 

Aby skorzystać z aż 30% rabatu w PKP Intercity, wystarczy, aby w podróży brało udział co najmniej 2 posiadaczy KDR (nie są wymagane koneksje rodzinne). Zniżka łączy się z ulgami ustawowymi (np. tańszymi taryfami dla uczniów i studentów), dzięki czemu finalna zniżka przekracza znacząco 50%!

5. Helios

Korzyści z Kartą Dużej Rodziny dostępne są również w kinach Helios, gdzie przez cały tydzień (poza wtorkiem) obowiązuje aż 20% zniżki na wszystkie bilety. Warto pamiętać, że rodziny wielodzietne mogą liczyć na specjalne przywileje nie tylko w multipleksach i sieciówkach, lecz także w kinach studyjnych!

6. Komunikacja miejska

Zniżki na komunikację miejską z Kartą Dużej Rodziny są ustalane przez samorządy. Warto sprawdzić ofertę lokalnej KDR – coraz więcej samorządów decyduje się na wprowadzenie własnych ulg i ułatwień dla najliczniejszych rodzin!

7. Zniżki na paliwo w Orlen, LOTOS i Shell

Te trzy ogólnopolskie sieci oferują rabaty na paliwo z Kartą Dużej Rodziny (w wysokości 8-15 gr na każdym litrze), a także dodatkowe rabaty (nawet 20%) na ofertę gastronomiczną oraz mycie auta w myjni.

8. Muzea

Lista muzeów w Polsce z bezpłatnym wstępem z kartą liczy kilkaset pozycji. Znajdziemy zarówno największe instytucje, jak i lokalne wystawy w domach kultury. Muzeum Powstania Warszawskiego, POLIN, II Wojny Światowej czy Wieliczka? Wszystkie te miejsca oferują wstęp w niższych cenach!

9. Sklepy sportowe

Zniżka w wysokości 10% czeka na wszystkich klientów Intersport oraz Martes Sport. Co prawda wiele osób czeka przede wszystkim na ofertę od Decathlon, jednak na chwilę obecną francuska sieć sklepów nie planuje dołączenia do programu KDR.

10. Operatorzy komórkowi

 Wielkie promocje i specjalne taryfy czekają w salonach Play, Orange i T-Mobile. Pomarańczowy operator daje klientom aż 25 zł rabatu na każdą czwartą i piątą kartę SIM w abonamencie, klienci T-Mobile mogą liczyć na 20% zniżki, natomiast w Play czekają obniżone ceny taryf.

__addSection_6__

Zobacz najświeższą listę partnerów na 2020! 

lista zniżek

Supermarkety, sklepy spożywcze: 

 • Auchan Supermarket – 10% rabatu na zakup produktów spożywczych i przemysłowych
 • Carrefour / Carrefour Express / Carrefour Market / Carrefour BIO – e-kupon do wykorzystania przy następnych zakupach, wysokość uzależniona od wartości transakcji
 • Lidl – 10% rabatu na warzywa, owoce, pieczywo oraz wybrane marki własne
 • Piotr i Paweł – 5% rabatu w sklepach stacjonarnych i sklepie internetowym
 • Selgros Cash&Carry – 10% zniżki na artykuły przemysłowe, 5% rabatu na żywność
 • Sieć sklepów Raj (Podkarpacie) – 5% zniżki na wszystkie produkty z wyłączeniem tytoniu, alkoholu i doładowań GSM

Restauracje i kawiarnie: 

 • Bafra Kebab – 10% zniżki na wszystko z asortymentu Lodolandia, Bafra Kebab i Kołacz na Okrągło
 • Costa Coffee – 10% rabatu na dowolne napoje oraz produkty z grupy jedzenie
 • Czas na herbatę – 10% zniżki na herbaty, 5% rabatu na inne produkty
 • Da Grasso – 5-20% zniżki w zależności od lokalu
 • Express Marche – 15% zniżki na wszystko (nie dotyczy napojów butelkowanych)
 • Flunch – 10% rabatu na wszystko
 • Lodziarnio-Kawiarnia Grycan – 5% upustu na wszystko z oferty
 • McDonald’s – specjalne promocje (forma zależy od właściciela lokalu)
 • New York Pizza Department – 10-15% zniżki (w zależności od lokalu)
 • Pijalnia Czekolady E.Wedel – 10% rabatu na pozycje z menu oraz 5% zniżki na produkty w sklepie
 • Pizzeria Dominium – zestaw: 2x pizza XXL, do 3 składników z gotowej oferty, do wyboru ciasto tradycyjne lub cienkie, 1 litr napoju do wyboru: lemoniada, woda, Pepsi, Mirinda, 7UP w promocyjnej cenie 49, 50 zł

Kina: 

 • Cinema 3D – specjalna ulga względem standardowego cennika (rabat 2-4 zł)
 • Helios – 20% zniżki na bilety we wszystkie dni tygodnia poza wtorkiem oraz 20% rabatu na ofertę gastronomiczną
 • Multikino – Karta Rodzina do Kina kosztuje 7,90 zł i jest ważna przez cały rok, działa niezależnie od programu KDR. 20% rabatu w barze oraz na zabawki, ulgowe bilety dla opiekunów oraz możliwość zbierania punktów i wymieniania na nagrody

Stacje benzynowe: 

 • Circle K – rabat 8 gr/l na paliwa bazowe, 15 gr/l na paliwa premium, 20% zniżki na wybraną ofertę gastronomiczną, 25% zniżki na programy na myjni
 • LOTOS – rabat 8gr/l na paliwa bazowe, 10 gr/l na paliwa premium, 20% rabatu na wszystkie produkty gastronomiczne (Cafe Punkt LOTOS) oraz myjnię samochodową
 • Orlen – rabat 8 gr/l na paliwa standardowe, 10gr/l na paliwa VERVA, 20% upustu na wszystkie produkty w Stop Cafe oraz myjnię
 • Shell – rabat 8 gr/l na paliwa podstawowe, 10 gr/l na paliwa premium, 3gr/l na LPG, 20% zniżki na wybrane produkty z oferty gastronomicznej, myjnia w promocyjnej cenie 29,99 zł
 • Stacja paliw Axan Retail – 7 gr/l na paliwo, 10% zniżki na produkty gastronomiczne, 5% rabatu na inne artykuły na stacji
 • Stacja paliw Petrodom – 10 groszy zniżki na litrze każdego paliwa z oferty

Ubezpieczenie i zdrowie: 

 • Aviva – bezpłatne ubezpieczenie NNW dla wszystkich dzieci w rodzinie, które ukończyły 2. rok życia przy zawarciu umowy Uniwersalnego Ubezpieczenia na życie Nowa Perspektywa przez co najmniej jednego rodzica oraz 20% zniżki na Pakiet Medyczny „Bądź Zdrów”
 • Lux Med / Eurodental – 15% zniżki przy zakupie usługi w placówkach LUX MED, Medycyny Rodzinnej oraz Szpitalu LUX MED Puławska
 • PZU – 10% rabatu na ubezpieczenie PZU Wojażer oraz PZU Dom

Operatorzy komórkowi: 

 • Orange – rabat w wysokości 25 zł/mies. na każdą czwartą i piątą kartę SIM w Planie Mobilnym (umowa abonamentowa)
 • Play – specjalne zniżki na wszystkie taryfy w formule rodzinnej
 • T-Mobile – 20% zniżki na umowę abonamentową (także przy zakupie karty SIM i urządzenia)

Odzież i obuwie: 

 • 5.10.15 – 10% rabat na asortyment marek własnych w sklepach stacjonarnych i online
 • Bialcon.pl – 10% rabatu na odzież
 • Biga – 5% zniżki na wszystkie produkty z asortymentu
 • CarryLove.pl – 7% zniżki na wszystkie produkty z asortymentu
 • Coccodrillo – 10% rabatu od ceny wyjściowej (jedynie w sklepach stacjonarnych)
 • Deichmann – 10% rabatu na nieprzecenione obuwie i plecaki dziecięce oraz młodzieżowe, 10% zniżki na markowe obuwie sportowe (bez względu na rozmiar obuwia)
 • Denley – 5% rabatu na cały asortyment, wyłącznie w sklepie stacjonarnym
 • Kornecki – 10% zniżki na zakup obuwia
 • Naszsmyk.pl – 8% ulgi na cały asortyment
 • Onuli.pl – 10% rabatu na cały asortyment
 • Patryczek.pl – 5% zniżki
 • Pawo – 60% zniżki od ceny regularnej na odzież i 30% rabatu na obuwie
 • Polbut.com.pl – rabat 5% na wszystko
 • Reporter Young – rabat -20% od ceny początkowej po okazaniu Karty Dużej Rodziny
 • Sklep.pinokio.net.pl – 10% upustu na wszystkie produkty z oferty

Księgarnie: 

 • Bookbook.pl – 10% rabatu na książki, artykuły szkolne i gry planszowe w księgarni Book Book
 • Dom Książki (Podlasie) – 4% - przy zakupie powyżej 30 zł, 6% - przy zakupie powyżej 100 zł (nie dotyczy biletów, kart parkingowych, znaczków pocztowych, doładowań telefonów oraz towarów podlegających innym promocjom)
 • Ksiegarnia-geograf.pl – 15% rabatu na cały asortyment księgarni Geograf
 • Księgarnie Książnica Polska – 10% zniżki na podręczniki, 15% rabatu na pozostały asortyment
 • Narodowe Centrum Kultury - 25% rabatu na publikacje wydane przez NCK (książki, płyty, czasopisma, ebooki), zniżka obowiązuje także na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, Literackim Sopocie i na Warszawskich Targach Książki
 • Swiatksiazki.pl - 20% zniżki na książki i audiobooki (z wyłączeniem podręczników) oraz art. szkolne i papiernicze w księgarni Świat Książki

Zabawki i artykuły papiernicze: 

 • Achdzieciaki.pl – 10% rabatu
 • Bajkasklep.pl – 15% rabatu na wszystkie produkty z asortymentu
 • Dobrezabawki.com – 10% zniżki na cały asortyment
 • Drewniaczek.eu – 15% rabatu
 • Dzieciakwszkole.pl – 5% zniżki na cały asortyment
 • Ene-due.eu – 10% zniżki
 • Fabrykapl.com – 5% zniżki na zakup artykułów papierniczo-biurowych
 • Gryplanszowe24.pl – 10% zniżki na cały asortyment
 • Madramama.pl – rabat 7% na wszystkie produkty oferowane w sklepie
 • Mały Robinson – 5% rabatu w sklepach stajonarnych
 • Phuagat.pl - 10 % rabatu na wszystkie towary (artykuły biurowe, szkolne, papiernicze, tonery, tusze, produkty piśmiennicze, segregatory)
 • Si-is.pl – 10% rabatu na produkty FUNIVERSITY (nauka przez zabawę), ODCISK BOBASA, WOW MAMO Wielkie Bańki Mydlane oraz płyn do baniek
 • Strefaucznia.pl – 5% zniżki po wpisaniu kodu „KDR”
 • Zabawkipl.pl – 5% rabatu
 • Zakupowo.sklep.pl – 3% rabatu na wszystkie zabawki i akcesoria

Pieluchy: 

 • Blizejciebie.pl – 5% rabatu dla zamówień za min. 150 zł
 • Ebambino.pl – 5% zniżki na wybrane pieluchy jednorazowe
 • Ekopieluszka.pl – 7% zniżki na wszystkie pieluszki wielorazowe
 • Magabi – 20% zniżki na pieluszki wielorazowe

Foteliki samochodowe: 

 • Fotelik.info – 10% rabatu na wybrane akcesoria, 3,5% zniżki na foteliki samochodowe oraz 100 zł rabatu na usługę optymalizacji fotelika
 • Fotelik24.pl – 10% rabatu na akcesoria oraz 3% zniżki na foteliki samochodowe
 • Osiemgwiazdek.pl – 10% zniżki na zakup fotelików dziecięcych, wózków i akcesoriów
 • Tylem.pl – 10% rabatu na akcesoria i 3% zniżki na wszystkie foteliki samochodowe

Elektronika, AGD i RTV: 

 • Elektroguru.pl – 5% na telewizory, 10% na inne
 • Grupagsm.pl – 5% na wszystko, nie dotyczy zakupów allegro/ceneo
 • KitchenAid.pl – 7% zniżki na zakup sprzętu KitchenAid
 • North.pl – 10% rabatu na części do sprzętu AGD i RTV
 • Partner AGD RTV – 5% rabatu
 • Proclub.pl – 5% zniżki na akcesoriafoto-video
 • Tani-laptop.com – 5% zniżki przy zakupie 1 laptopa, 10% rabatu przy zakupie 2 szt. Oraz 15% rabatu przy zakupie 3 laptopów

Kosmetyki: 

 • E-koki.pl – 5% zniżki na wszystkie kosmetyki z oferty
 • Ekomargo.pl – 10% rabatu na wszystkie kosmetyki
 • Mania-perfum.pl – 5% rabatu na cały asortyment
 • Mydlarnia.warszawa.pl – 10% zniżki na kosmetyki
 • Silcare - 30% rabatu na zakup produktów z białej kosmetyki z wyłączeniem linii NAPPA i kosmetyków do pielęgnacji włosów oraz profesjonalnych produktów do stylizacji paznokci

Transport: 

 • PKP Intercity – 30% zniżki na podróż co najmniej 2 posiadaczy KDR (rabat łączy się z ulgami ustawowymi) i bezpłatne przejazdy wagonami 2. klasy dla dzieci poniżej 4 lat
 • Polskie Linie Lotnicze LOT – rabat 10% od podstawy taryfy oraz 50% upustu na usługi dodatkowe (poza ubezpieczeniem podróżnym) przy rezerwacji na co najmniej 2 pasażerów; rabat tylko na lot.com.pl
 • Przewozy Regionalne – 35 złotych zniżki na zakup pierwszej REGIOkarty (rocznej) w cenie 140 zł 
 • Koleje Wielkopolskie – 20 złotych zniżki od ceny nominalnej
 • Polonus – 20% zniżki na bilety autobusowe
 • Polbus PKS - 5% ulgi przy zakupie biletu miesięcznego (komunikacja podmiejska) oraz 10% rabatu na bilety jednorazowe na połączeniach przyspieszonych i pospiesznych
 • EST Lorek / estgdansk.pl – 10% zniżki na przejazdy autokarowe

Inne: 

 • Bezpiecznydzieciak.pl - 10% rabatu na produkty firm Reer, Ems for Kids, Banz oraz Stamal. 5% rabatu na pozostałe marki
 • DrTusz.pl - 20% zniżki na zakup produktów DrTusz. Zniżka nie dotyczy zakupu oryginalnych tuszów i tonerów
 • Empik School / Profi-Lingua - 10 - 5% rabatu na wszystkie produkty w szkołach Profi-Lingua i Empik School; 10% rabatu na wszystkie produkty w e-sklepie Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych
 • ESKK.pl – 5% rabatu na wszystkie kursy ESKK od aktualnej oferty cenowej (także promocyjnej)
 • Ezoo.pl – 10% rabatu
 • Fabrykasejfow.pl – 5% zniżki na zakup sejfów
 • Hurtownia Elektryk – 10% zniżki na zakupy detaliczne (na paragon)
 • Intersport – 10% rabatu na odzież i obuwie
 • LOOKAH Sklep orientalny – 8% rabatu na wszystkie produkty dostępne w sklepie
 • Martes – 10% zniżki w sklepach stacjonarnych i sklepie online
 • Outlettkanin.pl – 5% rabatu na cały asortyment z outletu
 • Portfelowo.pl – 10% zniżki po wpisaniu kodu „KDR”
 • Rower.pasaz24.pl – 10% zniżki na rowery
 • Skleppieknydom.pl – 5% rabatu na cały asortyment
 • W.Kruk – 10% na biżuterię, 5% na zegarki (rabat udzielany jest od cen regularnych)

Muzea: 

Oddziały Muzeum Narodowego w Krakowie – 80% rabatu od ceny biletu normalnego dla opiekunów i darmowy wstęp dla dzieci do 18. roku życia lub do 25. roku życia (uczących się):
 • Muzeum Narodowe, 
 • Gmach główny,
 • Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach,
 • Dom Jana Matejki,
 • Dom Józefa Mehoffera, Kamienica Szołayskich,
 • Muzeum i Biblioteka Książąt Czartoryskich,
 • Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego,
 • Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”,
 • Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM,
 • Pałac Biskupa Erazma Ciołka
 • Muzeum Narodowe w Warszawie – 50% zniżki na wystawy czasowe i galerie stałe dla osób dorosłych, wejściówki za 1 zł dla młodzieży do lat 18
 • Muzeum Narodowe we Wrocławiu – bilet wstępu za 1 zł
 • Muzeum Narodowe w Gdańsku – bilet za 1 zł:
  • Oddział Sztuki Dawnej,
  • Oddział Sztuki Nowoczesnej,
  • Oddział Zielona Brama,
  • Oddział Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie,
  • Spichlerz Opacki
 • Muzeum Narodowe w Szczecinie – bilet w cenie 3 zł:
  • Muzeum Sztuki Współczesnej,
  • Muzeum Historii Szczecina,
  • Muzeum Tradycji Regionalnych
  • Centrum Dialogu Przełomy
 • Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK – bezpłatny wstęp dla dzieci i młodzieży, bilet dla rodziców i opiekunów za 5 zł
 • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – bilet wstępu za 5 zł
 • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – 40% zniżki na bilety wstępu
 • Muzeum Niepodległości w Warszawie – 87,5% zniżki na bilet normalny oraz 80% zniżki na bilet ulgowy
 • Muzeum Powstania Warszawskiego – bilet wstępu w cenie 10 zł
 • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – 25% zniżki dla posiadaczy KDR na bilety na stałe wystawy w pałacu, parku oraz na zajęcia edukacyjne
 • Muzeum Powstań Śląskich – zniżka 50% na wszystkie bilety
 • Muzeum Historyczne Miasta Krakowa - 50% zniżki na zakup biletów normalnych do wszystkich oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa na wystawy stałe i czasowe: 
  • Apteka Pod Orłem,
  • Barbakan,
  • Celestat,
  • Dom Pod Krzyżem,
  • Dom Zwierzyniecki,
  • Fabryka Schindlera,
  • Kamienica Hipolitów,
  • Mury Obronne,
  • Nowa Huta,
  • Pałac Krzysztofory,
  • Podziemia Rynku,
  • Stara Synagoga,
  • Ulica Pomorska,
  • Wieża Ratuszowa
 • Kopalnia Soli Wieliczka – 30% zniżki na bilety wstępu na zwiedzanie Trasy Górniczej i Trasy Turystycznej oraz do tężni solankowej
 • Muzeum Warszawy – 30% zniżki na bilety do oddziałów Muzeum Warszawy: 
  • Muzeum Warszawy,
  • Muzeum Warszawskiej Pragi,
  • Centrum Interpretacji Zabytku,
  • Muzeum Farmacji,
  • Muzeum Ordynariatu Polowego RP
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – ulgowy bilet wstępu dla osób dorosłych, bezpłatne wejście dla osób do lat 18
 • Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie – 10 % zniżki na zakup biletów: na Wystawę Multimedialną Interaktywną " Bajkowy Świat", "Mały Teatr" i Kraina "Soria Moria"
 • Narodowy Instytut Fryderyka Chopina – Dom urodzenia i Park w Żelazowej Woli – 50% zniżki dla dzieci do 25. roku życia (jeśli kontynuują naukę) oraz rodziców, osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym lub znacznym z KDR – bez ograniczeń wiekowych
 • Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie – bilety ulgowe dla opiekunów, wejściówki za 1 zł dla dzieci i studentów do 25. roku życia
 • Muzeum Kinematografii w Łodzi – bilet w ulgowej cenie 5 zł
 • Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu – prawo do zakupy biletu rodzinnego bez ograniczenia co do liczby dzieci oraz 10% rabatu na wszystkie bilety normalne
 • Centrum Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – 50% rabatu na bilety wstępu
 • Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie – 15% rabatu na bilety ulgowe i normalne
 • Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku – bilety ulgowe dla wszystkich posiadaczy KDR
 • Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – 50% rabatu na bilety ulgowe i normalne

Centra nauki:

 • Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – bilet wstępu na wystawy stałe za 15 zł
 • Centrum Nauki Experyment w Gdyni – bilet ulgowy w cenie 9 zł, bilet normalny za 17 zł
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne (Centrum Nauki Leonardo da Vinci) – bilet na wystawę w cenie 5 zł

Parki Narodowe: 

 • Babiogórski Park Narodowy – bezpłatny wstęp na teren parku i zwiedzanie wystawy Stałej Babiogórskiego Parku Narodowego, Ogrodu Roślin Babiogórskich i Ogrodu Zmysłów
 • Białowieski Park Narodowy – 20% zniżki na zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo-Leśnego, Rezerwatu Pokazowego Żubrów, Obrębu Ochronnego Rezerwatu
 • Biebrzański Park Narodowy – bezpłatny wstęp
 • Drawieński Park Narodowy – 50% zniżki na pobyt na miejscach biwakowania DPN wraz z noclegiem
 • Gorczański Park Narodowy – bezpłatny wstęp na wybrane szlaki
 • Magurski Park Narodowy – darmowy wstęp na teren Parku, wstęp do Muzeum Magurskiego PN za 1 zł oraz 50% ulgi na warsztaty rodzinne
 • Narwiański Park Narodowy – bilet rodzinny (1 lub 2 rodziców z dziećmi) za 10 zł
 • Park Narodowy „Bory Tucholskie” – bezpłatny wstęp, możliwość wypożyczenia roweru za 5 zł/dzień
 • Park Narodowy „Ujście Warty” – darmowe wejście do Przyrodniczego Ogrodu Zmysłów i na wieżę widokową w Chyrzynie
 • Park Narodowy Gór Stołowych – bezpłatny wstęp na trasy turystyczne: "Szczeliniec Wielki" oraz "Błędne Skały"
 • Pieniński Park Narodowy – bezpłatny wstęp na wystawę przyrodniczą w Krościenku oraz zniżka 50% dla opiekunów prawnych
 • Poleski Park Narodowy – darmowy wstęp na ścieżki przyrodnicze: "Dąb Dominik", "Spławy", "Perehod", "Obóz powstańczy" oraz ulga 50% za bilety do Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego
 • Roztoczański Park Narodowy – bilet ulgowy w cenie 3 zł na wystawy stałe i czasowe
 • Słowiński Park Narodowy – darmowy wstęp na teren parku oraz do Muzeum Przyrodniczego w Smłodzinie, Filii Muzeum Przyrodniczego w Rowach, Filii Muzeum Przyrodniczego w Rąbce, wieży widokowej na Rowokole w Smłodzinie i latarni morskiej w Czołpinie.
 • Tatrzański Park Narodowy – bezpłatne wejście na teren parku oraz 20% zniżki na wydawnictwa TPN
 • Wielkopolski Park Narodowy – darmowy wstęp na teren parku, 50% zniżki na bilet ulgowy do muzeum przyrodniczego
 • Wigierski Park Narodowy – darmowe wejście na teren parku, ulga na bilet do Muzeum Wigier

Gdzie honorują Kartę Dużej Rodziny? Czy to wszystkie miejsca, w których przysługują zniżki? 

Gdyby spróbować wymienić wszystkie punkty honorujące KDR, lista liczyłaby niemal 25 tysięcy rekordów. Warto mieć na uwadze, że niemal 90% z nich to lokalne przedsiębiorstwa – miejscowe sklepy oraz punkty usługowe rozsiane po całej Polsce.
Warto wiedzieć: Chcesz sprawdzić zniżki z Kartą Dużej Rodziny w swojej okolicy? Odwiedź stronę programu KDR – Emp@tia i skorzystaj z wygodnej mapki z podziałem na kategorie! 

Lista zniżek i ich wysokość zmienia się każdego tygodnia, dlatego istnieje duża szansa, że znajdziesz nowe sklepy z jeszcze większymi rabatami!
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 29872

Polecane artykuły

Promocje urodzinowe: co można otrzymać z okazji swojego święta i które sklepy oferują najlepsze zniżki?
Jest taki jeden dzień w roku, kiedy każdy z nas jest w centrum uwagi. Telefony od rodziny i znajomych nie przestają dzwonić, nie nadążamy z odpowiadaniem na wiadomości z życzeniami w mediach społecznościowych, ludzie wokoło uśmiechają się i śpiewają „Sto lat”, a ręce uginają się od prezentów i kwiatów. Ale czy wiesz, że w dniu swoich urodzin możesz liczyć na coś więcej, niż uwagę ze strony najbliższych?
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 34965
Empik Premium: co to jest, jakie są ceny i czy warto skorzystać?
Chociaż Empik posiada własny program lojalnościowy (Karta Mój Empik), to jednak od sierpnia 2019 r. klienci sieci mogą korzystać z absolutnie nieznanego wcześniej na rynku rozwiązania – subskrypcji Empik Premium.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 12607
Tanie bilety do kina i promocje - jak taniej chodzić na filmy?
Zastanawiasz się, gdzie są najtańsze bilety do kina? Szukasz sposobu na zakup biletów do kina za 50% ceny lub nawet za darmo?
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 7115
Nocna wyprzedaż: co to jest, jakie sklepy organizują i co można upolować w promocji?
Kiedy dokonujemy najwięcej zakupów w sklepach internetowych? Wcale nie w weekend i wcale nie wieczorami – wręcz przeciwnie, od długiego czasu szczyt zakupowy przypada na… wtorek wczesnym popołudniem. Powody? Przede wszystkim: wygoda.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 4727

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.

Wykorzystujemy ciasteczka(ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowanie serwisu do indywidualnych preferencji oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia, szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie