23
Do odwołania

mBank Konto dla młodych opinie - sprawdź koniecznie!

mBank konto dla młodych opinie

mBank to jeden z najczęściej wybieranych przez młodych ludzi banków. Firma kusi nie tylko premiami za założenie konta, lecz także atrakcyjną ofertą konta za 0 zł bez żadnych dodatkowych warunków. Ponadto konto osobiste w mBanku jest uniwersalne - pozwala między innymi na płatności BLIKIEM oraz przy pomocy modułu NFC (Google Pay oraz Apple Pay). Dlaczego opinie młodych o koncie w mBanku są aż tak pozytywne? Ile kosztuje prowadzenie rachunku, jeśli jest się w wieku poniżej 18 lat i jak się to zmienia po uzyskaniu pełnoletności? Prześwietlamy jedno z najpopularniejszych kont dla najmłodszych klientów!

Co mBank oferuje najmłodszym klientom?

Wszyscy klienci w wieku poniżej 25 lat mają możliwość założenia eKonta Możliwości. Bank nie wprowadza dolnej granicy wieku - konto może założyć nawet kilkuletnie dziecko (choć oczywiście w tym przypadku niezbędna jest obecność rodzica lub prawnego opiekuna, który będzie w pełni zarządzać kontem do ukończenia przez dziecko 13. roku życia; później natomiast dziecko może częściowo samodzielnie korzystać z funkcjonalności konta). Tym, co jest chyba najważniejsze dla wszystkich zainteresowanych założeniem konta w mBanku, jest przejrzysta oferta. Wśród internautów panuje zgodna opinia, że mBank nie próbuje wprowadzać ukrytych opłat. eKonto Możliwości jest w pełni darmowe niezależnie od zgromadzonego salda oraz aktywności (np. transakcji kartą lub wpływów zewnętrznych). Za 0 zł otrzymujesz:

 • prowadzenie konta

 • kartę płatniczą z możliwością stworzenia unikalnego wzoru

 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą

 • wpłaty we wpłatomatach mBanku, Planet Cash oraz Cashline

 • przelewy krajowe

 • przelewy na telefon

 • aplikację mobilną z funkcją oszczędzania „Moje cele”

Opinie o koncie dla młodych w mBanku - jakie formalności trzeba spełnić, aby otworzyć rachunek

Na dodatek sam proces otwierania konta nie jest uciążliwy, nie wymaga wielogodzinnych wizyt w banku ani podpisywania stosu dokumentów. Swoje konto dla młodych możesz otworzyć za pomocą kilku kliknięć za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie. Aby dołączyć do grona klientów mBanku, wystarczy wejść na stronę główną banku, wybrać opcję „eKonto Możliwości” i kliknąć przycisk „chcę otworzyć konto”. Bank będzie wymagał podania podstawowych danych oraz okazania dokumentu tożsamości (w przypadku niepełnoletnich wystarczy legitymacja szkolna). W ciągu kilku dni otrzymasz kartę do konta oraz złożysz u kuriera wzór podpisu. Od tego czasu możesz w pełni korzystać ze swojego nowego konta w mBanku!

Otwórz konto dla młodych w mBanku w kilka minut

Konto, które uczy oszczędzać

Tym, co może spodobać się wszystkim rodzicom, jest fakt, że konto dla młodych w mBanku pozwala nauczyć się zarządzać własnymi finansami. W aplikacji mobilnej posiadacze konta mają możliwość ustawienia własnego celu, na który będą zbierać pieniądze. Ta funkcja pozwala zwizualizować drogę do wymarzonego zakupu - aby móc sobie na niego pozwolić, dziecko musi najpierw uzbierać wskazaną przez siebie kwotę pieniędzy. Co niezwykle istotne, nie ma tutaj jednak konieczności samodzielnego odkładania środków - bank robi to za nas. Po ustawieniu celu w sekcji „Moje cele” można wybrać następujące sposoby odkładania pieniędzy:

 • zaokrąglanie końcówek do pełnych 10 zł - w tym przypadku na koncie blokowana jest kwota zaokrąglona w górę do 10 zł, a nadwyżka przechodzi na subkonto oszczędnościowe

 • stała kwota przelewu przy każdej transakcji - niezależnie od rodzaju płatności aplikacja automatycznie przekazuje od 3 do 10 zł na subkonto przy każdej transakcji

 • procent kwoty transakcji - po dokonaniu płatności aplikacja przesyła określony procent (od 5% do 15%) wydanej kwoty na rzecz celu oszczędnościowego

Oprócz tego istnieje oczywiście możliwość dokonania jednorazowego przelewu lub ustawienia zlecenia stałego. Wszystkie środki pozostają oczywiście do dyspozycji posiadacza konta i można je wypłacić w dowolnej chwili - funkcja „Moje cele” ma za zadanie jedynie oddziaływać psychologicznie na dziecko (nie następuje blokada środków).

Specjalna oferta dla młodych - premia na start

Nie lada gratką jest też fakt, że mBank umożliwia najmłodszym klientom skorzystanie z promocji, w ramach której otrzymasz nagrodę w gotówce za założenie konta. Oferta jest skierowana jednak wyłącznie do klientów posiadających pełną zdolność do czynności prawnych oraz w wieku poniżej 25 lat - a więc mogą z niej skorzystać młodzi klienci w wieku 18-24 lat. A co trzeba zrobić, żeby uzyskać premię? Wystarczy założyć konto, korzystając ze specjalnego promocyjnego linku, a następnie spełnić kilka prostych warunków (zmieniają się one w zależności od regulaminu oferty). W VII edycji promocji „I możesz więcej” do zgarnięcia jest łatwe 250 zł. Aby to zrobić, należy:

 • wykonać 4 płatności telefonem (dostaniesz za to 20 zł)

 • zlecić 3 przelewy na numer telefonu (dostaniesz za to 20 zł)

 • ustawić aktywny cel oszczędnościowy i zasilić go kwotą min. 50 zł (dostaniesz za to 20 zł)

 • wykonać wszystkie 3 powyższe zadania (dostaniesz za to 140 zł)

 • spełnić warunki promocji i otworzyć konto metodą „na selfie” lub przez e-dowód (dostaniesz za to 50 zł)

Pula nagród jest ograniczona, a oferta obowiązuje do 28 czerwca 2022 r.

Opinie, wady i zalety konta dla młodych w mBanku

Opinie w internecie na temat konta dla najmłodszych klientów mBanku są jednoznacznie pozytywne. Nie bez powodu mBank prowadzi we wszystkich rankingach kont dla najmłodszych klientów - oferta instytucji jest po prostu najlepszą na rynku. Nie dość, że najmłodsi klienci nie zapłacą za korzystanie z konta  i karty, a także przelewy oraz wpłaty i wypłaty w bankomatach, to jeszcze mogą nauczyć się oszczędzać dzięki programowi „Moje cele”, a także mają możliwość zamówienia spersonalizowanej karty z wybraną przez siebie grafiką. W ten sposób mBank pokazuje, że można skonstruować ofertę bez ukrytych opłat - tych po prostu nie ma. Co więcej, wszystkie opłaty za usługi dodatkowe są opisane w prosty sposób. Nie trzeba więc przekopywać się przez dziesiątki skomplikowanych tabel, załączników i aneksów.

Zalety konta dla młodych w mBanku:

 • 250 zł premii na start (dla osób w wieku 18-24 lata)

 • brak opłat za prowadzenie konta

 • brak opłat za kartę

 • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą

 • brak konieczności posiadania konta przez rodzica (w przypadku niepełnoletnich)

 • intuicyjna aplikacja mobilna

 • obsługa BLIK, Google Pay i Apple Pay

 • premie za polecanie konta w programie PolecamBank (bez limitu)

 • wirtualna skarbonka - program „Moje cele”

 • darmowa spersonalizowana grafika na karcie (ponad 30 wzorów do wyboru + możliwość stworzenia własnego projektu)

 • zniżki na zakupy w programie mOkazje

Wady konta dla młodych w mBanku:

 • niskie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym

 • brak premii dla niepełnoletnich klientów

Załóż eKonto Możliwości dla młodych online

dodaj do ulubionych

Częste pytania dotyczące Konta dla młodych w mBank:

Czy konto dla młodych w mBanku jest naprawdę darmowe?

mBank nie nalicza opłat za korzystanie z podstawowych usług banku dla klientów poniżej 24. roku życia w ramach Konta eMożliwości. Wśród bezpłatnych usług znajduje się m.in. prowadzenie konta, wydanie karty płatniczej, przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą oraz korzystanie z BLIKA.

Czy mBank wypłaca premie za założenie konta?

Na stronie banku regularnie pojawiają się informacje o kolejnych odsłonach promocji z premią za założenie konta. Aby uzyskać nagrodę w gotówce wystarczy otworzyć konto i spełnić kilka prostych warunków. Wszyscy uczestnicy promocji, którzy spełnili warunki, otrzymali należną premię - nie ma informacji o tym, aby bank wstrzymywał się z wypłatą należnych środków.

Jakie są opinie o mBanku?

Opinie w internecie na temat oferty mBanku są głównie pozytywne - bank kusi atrakcyjnymi ofertami, bonusami za założenie konta oraz premiami w programie poleceń. Ponadto kontakt z bankiem nie jest utrudniony. Warto jednak mieć na uwadze, że mBank co jakiś czas doświadcza przejściowych problemów z obsługą płatności - pod tym względem plasuje się w czołówce najbardziej awaryjnych banków w Polsce.

Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Skorzystało: 702
Uwaga! Akceptowane są wyłącznie linki do sklepów i innych ofert w ramach serwisu.

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.