Darmowe próbki dla niemowląt i ciężarnych w 2020: gdzie szukać bezpłatnych gadżetów dla mam w ciąży?

Darmowe próbki dla niemowląt i ciężarnych w 2020: gdzie szukać bezpłatnych gadżetów dla mam w ciąży?

Darmowe próbki dla niemowląt to temat, który interesuje większość przyszłych mam. Wiadomo, że ciąża to ogromny wysiłek i jeszcze większe koszty, dlatego wiele z nas chętnie przyjęłoby każdy dostępny darmowy podarunek. Czy naprawdę ciężarne kobiety mogą liczyć na gratisy dla dzieci? Gdzie się zgłosić po pakiet bonusów i co należy się świeżo upieczonym rodzicom w ramach pomocy od państwa i nie tylko?
Okazuje się, że możliwości na zgarnięcie darmowych zestawów na start jest mnóstwo! Sprawdź, co zrobić, aby pierwsze kroki w przyszłość były jeszcze łatwiejsze!



Dlaczego firmy udostępniają darmowe próbki dla mam? 

Wystarczy wejść do dowolnego sklepu, aby zobaczyć, że konkurencja na rynku jest ogromna. Dziesiątki producentów tworzą własne preparaty do żywienia początkowego, pieluchy, artykuły higieniczne i zabawki – a młodzi rodzice nie do końca wiedzą, na który produkt się zdecydować. Aby nieco ułatwić wybór, firmy proponują często możliwość skorzystania z zestawów próbnych całkowicie za darmo. W ten sposób my, jako rodzice, możemy wyrobić sobie zdanie na temat konkretnego produktu, natomiast producenci mogą pozyskać nowych wiernych klientów.
Warto jednak pamiętać, że oferty zmieniają się w dynamicznym tempie. Wiele mam narzeka, że informacje na forach internetowych są nieaktualne, a lista możliwości – całkowicie nieprzydatna. Dlatego poniżej prezentujemy zestawienie firm, które mają stałą ofertę dla przyszłych rodziców!

darmowe próbki dla dzieci


Darmowe próbki dla dzieci 2020 – sprawdź, gdzie dostaniesz prezent! 

Nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania bezpłatnych próbek dla niemowląt? W poniższym zestawieniu znajdziesz kompleksową informację na temat tego, co przysługuje Tobie i Twojemu dziecku. Nie zwlekaj i skorzystaj z najlepszych możliwości już teraz!

1. Niebieskie pudełko 

Zestaw Niebieskie pudełko to jeden z najbardziej rozpowszechnionych ogólnopolskich programów oferujących pakiet dla kobiet w ciąży. Akcja jest prowadzona przez wybrane szkoły rodzenia, gabinety ginekologiczne USG oraz szpitale, a w jej ramach możemy otrzymać następujące zestawy:

  • Zestaw prenatalny „Będę mamą” (dla kobiet w III trymestrze ciąży)
  • Niebieskie pudełko „Skarb malucha
  • Pakiet „Moje pierwsze dni
W skład każdego zestawu wchodzą darmowe próbki dla noworodków, poradniki oraz zestawy dla świeżo upieczonych mam. Aby otrzymać zestaw, wystarczy po prostu poprosić o nią ginekologa (w przypadku pierwszego pakietu) albo położną (jeśli chcemy odebrać Niebieskie pudełko). Warto przy tym pamiętać, że gadżety otrzymamy tylko w placówkach biorących udział w akcji. Więcej szczegółów (wraz z listą partnerów programu) przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej Niebieskiego Pudełka.

2. Darmowa wyprawka od władz samorządowych 

Kwestia dzietności mocno interesuje przedstawicieli władzy – dlatego też rodzice mogą liczyć na takie udogodnienia jak becikowe, ulgi podatkowe na dziecko, świadczenie Rodzina 500+ czy wyprawka szkolna 300+. Wszystkie ustawowe bonusy dla świeżo upieczonych rodziców obejmują wszystkich w identycznym stopniu – ale okazuje się, że wielu rodziców może także liczyć na specjalne wsparcie od władz samorządowych!
W zależności od Twojego miejsca zamieszkania masz szansę na dodatkowe prezenty z okazji narodzin dziecka! Zgodnie z prawem, każda gmina lub powiat może dodatkowo zadecydować o wręczeniu darmowego zestawu dla noworodka. Informacji na temat specjalnych akcji warto szukać na stronach lokalnego samorządu – najlepiej tam, gdzie rezyduje prezydent miasta, burmistrz, wójt albo sołtys. Aby otrzymać darmowe gadżety dla dzieci, należy najczęściej spełniać podstawowe wymagania, takie jak zamieszkanie na terenie konkretnej gminy, płacenie podatków lub wypełnienie odpowiedniego wniosku. Programy nie mają jednolitej formy i w każdym mieście wyglądają tak samo.
Najpopularniejsze miejskie świadczenia dla rodziców to:


Warto pamiętać, że podarunki wydawane są na ogół na wniosek rodziców, a czas na jego złożenie wynosi na ogół do kilku miesięcy po narodzinach. Warto sprawdzić szczegóły z wyprzedzeniem, aby potem nie musieć walczyć z czasem!


3. Paczki powitalne 

Darmowa paczka dla niemowlaka znajduje się w ofercie niemal wszystkich producentów żywności i artykułów higienicznych dla dzieci. W każdym przypadku musimy zarejestrować się w konkretnym programie i podać dane osobowe dotyczące nas oraz naszych pociech, a nagrodą za to jest komplet akcesoriów na start. Warto rozplanować szczegóły dotyczące skorzystania z akcji. Kto zarejestruje się we wszystkich programach, ten może zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych!
A jakie programy są najpopularniejsze? Oto pełna lista możliwości:

  • BebiKlub Bebiko – po zarejestrowaniu w BebiKlubie na rodziców czeka specjalna Paczka dla Maluszka. Zawartość wyprawki zmienia się w zależności od aktualnej promocji, niemniej jednak można wymienić kilka podstawowych cech oferty:
    • Próbka mleka Bebiko 2 (lub Bebiko Pro 2+2) i dedykowany poradnik dla rodziców – wysyłane w ciągu 30 dni od narodzin dziecka
    • Próbka mleka następnego Bebiko 2 lub Bebiko Pro+2 – wysyłane po ukończeniu 6. miesiąca przez Twoje dziecko
    • Bezpłatna Próbka Bebiko Junior 3 – wysyłana, gdy Twoje dziecko ukończy 11. miesiąc
Warunkiem otrzymania przesyłek jest rejestracja w serwisie. Oferta jest całkowicie bezpłatna, a więcej szczegółów znajdziesz na stronie programu BebiKlub.

  • BebiProgram Bebilon – bliźniaczy program, tym razem organizowany przez markę Bebilon. Po wpisaniu daty narodzin albo daty spodziewanych narodzin rodzice mogą odebrać zestaw przyszłej mamy lub zestaw zawierający próbkę mleka następnego. Zasady są podobne, jak w przypadku Bebiko, a zawartość wyprawki zmienia się co kilka miesięcy. W ofercie znajdują się następujące gadżety:
    • Zestaw przyszłej mamy z kartami do zdjęć maluszka, kartami kontrastowymi, poradnikiem i próbką mleka Bebilon 2 – wysyłana do 30 dni od czasu rejestracji
    • Zestaw z poradnikiem i próbką mleka Bebilon 2 – dla dzieci, które ukończyły 2. miesiąc życia
    • Próbka mleka modyfikowanego Bebilon 2 – gdy Twoje dziecko ukończy 6 miesięcy

  • Klub BoboVita – po zarejestrowaniu w programie otrzymamy bezpłatną przesyłkę z „Planem 5 kroków urozmaicania diety dziecka” oraz próbką produktu BoboVita? Paczka wysyłana jest w ciągu 30 dni od momentu ukończenia przez dziecko 3. miesiąca życia, ale można o nią wnioskować nawet przed narodzinami. Maksymalny okres zgłoszenia to 208 dni po narodzinach. 
  • Dada Club – paczka powitalna Dada, przygotowywana przez Biedronkę we współpracy z Pocztą Polską, zawiera pieluszki Dada Extra Care rozmiar 2, chusteczki nawilżane Dada oraz patyczki higieniczne Dada. Warunkiem odebrania paczki powitalnej jest rejestracja w serwisie oraz wpisanie numeru aktu urodzenia. Prezent na dzień dobry przysługuje na każde dziecko (chociaż organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny w razie zamawiania podarunków dla więcej niż 2 dzieci). Akcja jest prowadzona do końca 2020 r. lub do wyczerpania zapasów.
  • Klub Enfamama Enfamil – prezent w klubie Enfamama mogą otrzymać rodzice dzieci do 2. roku życia. Czasami firma oferuje darmowe próbki dla noworodka, natomiast innym razem m.in. zabawki lub gadżety (takie jak grzechotki, kocyki lub Karty Maluszka). Do programu można się zapisać tylko raz. Warto sprawdzać ofertę na bieżąco, ponieważ prezenty zmieniają się co kilka tygodni! 
  • Klub Maluszka HiPP – aby otrzymać Pakiet Narodziny, należy zarejestrować się w programie w czasie ciąży lub w pierwszym miesiącu życia dziecka. Podobnie jak u innych producentów, komplet prezentów zmienia się co pewien czas. Niekiedy można odebrać dania w słoiczkach, a innym razem poradnik dotyczący pielęgnacji i karmienia piersią oraz trójkąt samochodowy Hipp. Członkostwo w programie jest bezpłatne, a rejestracji można dokonać na oficjalnej stronie. :
  • Nestle Zdrowy start w przyszłość – firma Nestle zachęca do dołączenia do programu m.in. za sprawą darmowych próbek mleka NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O, wydawanych po ukończeniu przez dziecko 6. miesiąca życia. Dodatkowo, na stronie programu znajdziemy mnóstwo akcji umożliwiających bezpłatne testowanie produktów marki (m.in. mleka NAN Optipro oraz deserków Gerber). 
  • Pampers – najpopularniejszy producent pieluszek zachęca do rejestracji w swoim programie za sprawą bezpłatnych próbek pieluch dla dzieci oraz kuponów na pierwsze zakupy w sklepie internetowym. Warto jednak pamiętać, że oferta nie jest stała i co pewien czas po prostu nie mamy możliwości skorzystania z żadnego programu. Aby nie przegapić żadnej okazji, warto śledzić na bieżąco ofertę Pampers.


Testowanie produktów dla dzieci


4. Testowanie produktów i konkursy

Darmowe próbki dla mam w ciąży czasami są dostępne także w formie tzw. testowania produktów. Zasada jest niezwykle prosta – po dokonaniu rejestracji dostajemy pakiet artykułów, z których możemy korzystać, a następnie musimy podzielić się opinią na ich temat. Niekiedy producenci wysyłają nam pełnowartościowe produkty, zaś innym razem dostajemy nieco mniejsze wersje.
Gdzie szukać możliwości testowania produktów? Poza wcześniej wymienionymi markami (które oprócz próbek wysyłają także akcesoria do przetestowania), warto rzucić okiem także na poniższe propozycje:
  • Bambino – producent kosmetyków dla niemowląt regularnie organizuje konkursy, w czasie których do wygrania są produkty marki Bambino oraz gadżety (np. kocyki czy termofory). Akcje promocyjne pojawiają się co kilka tygodni, a zadanie konkursowe najczęściej dotyczy zrobienia zdjęcia dziecka w otoczeniu produktów firmy. Szczegółów warto szukać w sekcji „Promocje i konkursy” na stronie www marki.
  • Canpol Babies – marka Canpol Babies co miesiąc tworzy konkursy, w których wygrać można tytuł Mamy-testerki. Co kilkanaście dni pojawiają się nowe produkty do przetestowania, a warunkiem udziału w konkursie jest udzielanie się w dyskusjach lub udzielenie porady w formie artykułu albo komentarza. Najbardziej pomocne użytkowniczki w nagrodę mogą odebrać darmowe próbki dla dzieci. Warunkiem udziału w konkursie jest rejestracja w programie.
  • Lovi – producent laktatorów Lovi co miesiąc nagradza najbardziej aktywnych użytkowników forum. Nagrodą w konkursie jest możliwość testowania produktów firmowych (oczywiście bez konieczności zwrotu). Katalog nagród zmienia się każdego miesiąca, a więcej informacji na ich temat dostępnych jest na stronie ProgramTestowy LOVI 
  • Nivea – niemiecki producent kosmetyków do ciała prowadzi szeroką kampanię umożliwiającą testowanie wybranych artykułów. Nabór chętnych prowadzony jest w formie konkursu: najczęściej należy udzielić odpowiedzi na pytanie konkursowe, a autorzy tych najbardziej kreatywnych dostają możliwość testowania produktu (czyli po prostu jeden egzemplarz kosmetyku) za darmo. Regularnie pojawiają się kosmetyki dla kobiet w ciąży oraz mam i ich dzieci. 

Jak nie pogubić się we wszystkich akcjach promocyjnych? 

O ile o rządowych programach wsparcia dla rodzin słyszeli już chyba wszyscy, o tyle programy samorządowe albo inicjatywy prywatnych firm wciąż nie są aż tak popularne, jak mogłyby być. Mało którzy rodzice wiedzą o darmowej wyprawce dla dziecka, przez co z ciekawych propozycji mogą skorzystać tylko nieliczni. Po przeczytaniu powyższych pomysłów nie wiesz, od czego zacząć? A może zastanawiasz się, czy są jakieś inne aktualne programy na darmowe próbki dla dzieci?
Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej szansy, sprawdzaj regularnie nowości w zakładce „Za darmo” w serwisie Wydawaj Dobrze. Wyszukujemy najlepsze oferty i publikujemy poradniki na temat tego, jak zgłosić się po darmowe próbki lub wziąć udział w wielkim testowaniu produktów. To naprawdę nic nie kosztuje, a zyskać można wiele!



darmowe próbki dla mam


Czy warto korzystać z darmowych próbek dla ciężarnych? 

Ciąża to okres, kiedy nie za bardzo mamy czas i głowę, aby bawić się w różne programy testowania. Z tego względu wiele kobiet może stwierdzić, że zgłaszanie się po darmowe próbki kosmetyków dla niemowląt może nie być dla nich. Ale jeżeli tylko siły Ci na to pozwalają i chcesz skorzystać z oferowanych przez producentów możliwości, naprawdę warto zacząć przygodę z testowaniem! Dostępność ofert na rynku sprawia, że przy dobrym rozplanowaniu zapewnimy sobie naprawdę solidną wyprawkę wartą nawet kilkaset lub kilka tysięcy złotych! Pamiętaj, aby zawsze być na bieżąco z ofertami producentów – a jeżeli Twoja ulubiona firma nie udostępnia artykułów za darmo, zawsze możesz napisać maila z zapytaniem!

Wady korzystania z darmowych próbek:

  • konieczność pozostawienia swoich danych osobowych
  • pojemność próbek zazwyczaj mniejsza niż w przypadku oryginalnych produktów
  • niekiedy zbędne akcesoria

Zalety korzystania z darmowych próbek:

  • możliwość zapoznania się z ofertą firmy
  • brak kosztów
  • spore oszczędności
  • dobra zabawa
  • brak zobowiązań
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 8607

Polecane artykuły

Promocje urodzinowe: co można otrzymać z okazji swojego święta i które sklepy oferują najlepsze zniżki?
Jest taki jeden dzień w roku, kiedy każdy z nas jest w centrum uwagi. Telefony od rodziny i znajomych nie przestają dzwonić, nie nadążamy z odpowiadaniem na wiadomości z życzeniami w mediach społecznościowych, ludzie wokoło uśmiechają się i śpiewają „Sto lat”, a ręce uginają się od prezentów i kwiatów. Ale czy wiesz, że w dniu swoich urodzin możesz liczyć na coś więcej, niż uwagę ze strony najbliższych?
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 56738
Karta podarunkowa jako prezent: czy bon na zakupy to dobry upominek?
Okazji, aby wręczyć prezent, jest wiele: Boże Narodzenie, urodziny, imieniny, ślub czy komunia to tylko niektóre z sytuacji, w których wypada wręczyć podarunek.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 6470
Tanie bilety do kina i promocje - jak taniej chodzić na filmy?
Zastanawiasz się, gdzie są najtańsze bilety do kina? Szukasz sposobu na zakup biletów do kina za 50% ceny lub nawet za darmo?
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 16117
Empik Premium: co to jest, jakie są ceny i czy warto skorzystać?
Chociaż Empik posiada własny program lojalnościowy (Karta Mój Empik), to jednak od sierpnia 2019 r. klienci sieci mogą korzystać z absolutnie nieznanego wcześniej na rynku rozwiązania – subskrypcji Empik Premium.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 20904

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.

Wykorzystujemy ciasteczka(ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowanie serwisu do indywidualnych preferencji oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia, szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie