Karta Multisport: jak zdobyć najpopularniejszy karnet sportowy w Polsce, ile kosztuje i czy warto?

Karta Multisport: jak zdobyć najpopularniejszy karnet sportowy w Polsce, ile kosztuje i czy warto?

Karta Multisport jest jednym z najpopularniejszych benefitów pozapłacowych, jakie można znaleźć w ofertach pracy. Wymieniana w jednym rzędzie z prywatnym ubezpieczeniem oraz pakietem medycznym, wpływa na atrakcyjność stanowiska pracy w równie dużym stopniu, jak wynagrodzenie brutto. Ale na czym polega ten program i czy rzeczywiście jest on aż tak atrakcyjny?

Zobacz, jak dostać kartę Multisport, co trzeba wiedzieć na temat oferty tego programu i ile dzięki niemu oszczędzisz!



Czym jest karta Multisport? 

Co to jest karta Multisport? To jedno z tych pytań, które wiele osób zadaje sobie, przeglądając oferty pracy w dowolnej branży. Łatwo zauważyć, że w ostatnich latach pakiet Multisport stał się jednym z najczęściej wybieranych przez pracodawców benefitów pozapłacowych, natomiast informacji na ten temat jest jak na lekarstwo.
Karta Multisport w pigułce:
  • program dostępny w Polsce i za granicą, prowadzony przez Benefit Systems,
  • ponad milion użytkowników na świecie,
  • umożliwia posiadaczom korzystanie z ponad 4600 obiektów sportowych w całym kraju,
  • w ofercie wejścia na obiekty stworzone z myślą o różnych dyscyplinach sportowych – zarówno basen czy boks, jak i ścianka wspinaczkowa lub fitness,
  • nielimitowana liczba wejść oraz czas przebywania w obiekcie,
  • atrakcyjny koszt pakietu w porównaniu z innymi karnetami.
Współcześnie wielu z nas stara się uprawiać aktywność sportową, natomiast karta Multisport jest praktycznym narzędziem, dzięki któremu nie musimy martwić się o koszty swojej pasji.
Regularne wejścia na specjalistyczne obiekty sportowe w skali miesiąca mogą przekraczać nawet kilkaset złotych – natomiast dla posiadaczy karnetu spadają do niewielkiej kwoty. Jest to zatem realna oszczędność, obok której nie sposób przejść obojętnie.
A jak uzyskać kartę sportową? Okazuje się, że nie jest to pakiet dla każdego!


karta multisport


Jak kupić kartę Multisport? 

Wiele osób zastanawia się, jak załatwić kartę Multisport. Chociaż korzystają z niej dziesiątki tysięcy ludzi, to jednak program uchodzi za elitarny i nie każdy może do niego dołączyć. Jedną z najważniejszych zasad programu stworzonego przez Benefit Systems jest to, że oferta jest skierowana wyłącznie do firm zatrudniających powyżej 5 osób.
Innymi słowy, karnetu sportowego nie dostaną:

  • klienci indywidualni,
  • osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą,
  • przedsiębiorcy oraz pracownicy mikrofirm liczących poniżej 5 zatrudnionych,
  • pracownicy firm, które nie dołączyły do programu.
Karta Multisport to oferta skierowana wyłącznie do firm, a decyzja o ewentualnym dołączeniu do programu należy do właścicieli przedsiębiorców oraz szefostwa działu HR (zwanego również działem kadr). Osoby fizycznie nie mogą dołączyć do programu, o ile nie są zatrudnione w firmie, która umożliwia pracownikom taką opcję.

Ile kosztuje karta Multisport? 

Cennik Multisport jest jedną z najpilniej poszukiwanych informacji w internecie – wiele osób najzwyczajniej w świecie zastanawia się, jaka jest realna wartość karty wydawanej przez pracodawcę. Okazuje się jednak, że takiej informacji po prostu nie można udzielić!
I jest to związane z faktem, że cena karty Multisport zależy od takich czynników jak:
  • rodzaj karty,
  • liczba pracowników przystępujących do programu,
  • sposób finansowania programu przez pracodawcę.
Koszt uczestnictwa jest zależny w największym stopniu od tego, ilu pracowników z danej firmy skorzysta z oferty, a na jego wysokość wpływ może mieć także sposób współfinansowania karnetu przez pracodawcę. Chociaż w wielu firmach możliwość dołączenia do pakietu wiąże się z opłatami, to jednak niekiedy pracodawcy decydują się na pokrycie części lub całości kosztów związanych z karnetem.
A jakie to koszty? Nie jest tajemnicą, że małe firmy płacą więcej per capita od przedsiębiorstw zatrudniających po kilkuset pracowników – dzięki większej skali duże firmy mogą liczyć na spore rabaty. Ze względu na sporą liczbę zmiennych, Benefit Systems nie podaje szacunkowych kosztów – firmy zainteresowane dołączeniem do programu powinny wysłać prośbę o ofertę, na podstawie której możliwe będzie podliczenie wszystkich kosztów.

Jak wyrobić wejściówkę i gdzie odebrać blankiet? 

Twój pracodawca oferuje karnet, ale nie wiesz, co dalej zrobić? Zarządzanie programem należy do kompetencji pracodawcy (który najczęściej deleguje zadania z tym związane pracownikom kadr). Jeżeli chcesz wyrobić karnet, po prostu zgłoś taką potrzebę osobom odpowiedzialnym za koordynację pakietu Multisport w Twoim miejscu pracy. Nie musisz nigdzie się rejestrować ani logować – wystarczy zgłosić taką chęć u osób koordynujących ten rodzaj benefitów, a następnie odebrać kartę sportową.

Jak aktywować kartę Multisport? 

Aktywacja karty, podobnie jak jej wyrobienie, leży w gestii pracodawcy. Twoja karta jest aktywna od pierwszego dnia okresu, za który została opłacona – taką informację uzyskasz od pracowników odpowiedzialnych za koordynację programu. Pracodawca ma obowiązek opłacać karnet cyklicznie w określonym terminie, dlatego nie musisz martwić się o pilnowanie terminów. Z punktu widzenia posiadacza karty wszystko odbywa się bezgotówkowo.

Jakie są rodzaje kart?

Karnet karnetowi nierówny. Program Multisport posiada kilka wariantów kart, które różnią się m.in. zakresem działania oraz liczbą wejść do obiektów.
Podstawowe warianty karnetów to:

  • MultiSport Classic – podstawowa wersja karnetu pozwalająca na jedno wejście dziennie do ponad 2500 klubów i obiektów sportowych w całym kraju,
  • MultiSport Plus – pakiet rozszerzony umożliwiający nielimitowane wejścia w ciągu dnia do ponad 4600 obiektów,
  • MultiActive – wersja karty z ograniczoną liczbą wejść (ich liczba zależy od ustaleń pracodawcy), umożliwiająca korzystanie z ponad 2400 klubów nie częściej niż raz dziennie.
Wybór konkretnego programu zależy od pracodawcy – niekiedy zdarza się, że podstawową wersją karnetu jest pakiet Classic, natomiast pracownicy mogą rozszerzyć kartę do wersji Plus za odpowiednią opłatą.

Multisport dla osoby towarzyszącej


Multisport dla osoby towarzyszącej – czy można ją zdobyć i ile to kosztuje? 

Uprawianie sportu w pojedynkę może przyczynić się do spadku motywacji, dlatego program Multisport zakłada możliwość uzyskania karty dla osoby towarzyszącej. Na jakich zasadach można uzyskać kartę i ile to kosztuje? Wszystko zależy od warunków umowy podpisanej przez pracodawcę, dlatego najlepszym źródłem informacji na ten temat są pracownicy odpowiedzialni za obsługę pakietów sportowych w Twoim miejscu pracy.
Zgodnie z regulaminem programu, limit karnetów dla posiadaczy kart pracowniczych wynosi:
  • 1 – dla kart wydawanych dla osób towarzyszących,
  • 3 – dla kart wydawanych dla dzieci (poniżej 15. roku życia),
  • 2 – dla kart wydawanych dla seniorów (powyżej 60. roku życia).
Koszty każdego karnetu dodatkowego pokrywa pracownik, a na ich wysokość ma wpływ liczba uczestników programu w danej firmie.

Jakie są rodzaje kart Multisport dla dzieci? 

Osoby towarzyszące w wieku 15-60 lat mogą ubiegać się o pakiet identyczny jak pakiet podstawowy (karnet pracowniczy). Natomiast dla dzieci i seniorów zostały przygotowane specjalne karty, których warunki różnią się diametralnie od regulacji obowiązujących posiadaczy kart pracowniczych.
Karty dla dzieci podzielone są na dwie kategorie:

  • MultiSport Dziecko – pakiety obejmujące wyłącznie ofertę basenową,
  • MultiSport Kids – karty obejmujące takie usługi jak basen, grota solna, lodowisko, parki linowe, sztuki walki, ścianka wspinaczkowa i zajęcia taneczne.
Co więcej, w ramach każdego pakietu dostępnych jest kilka wersji karnetów. W przypadku karnetu basenowego, rodzaje kart to:

  • MultiSport Classic Dziecko – karnet pozwalający na jedno wejście dziennie, do wykorzystania w ponad 600 obiektach w Polsce,
  • MultiSport Plus Dziecko – karta umożliwiająca nielimitowane korzystanie z ponad 670 basenów honorujących kartę MultiSport Plus,
  • MultiActive Dziecko – karta pozwalająca na liczbę wejść zgodną z limitem ustalonym przez wydawcę, nie częściej niż raz dziennie w ponad 600 obiektach (basenach).
Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku karnetu Kids (karty do uprawiania innych dyscyplin):

  • MultiSport Classic Kids – pakiet pozwalający na jedno wejście dziennie, honorowany przez ponad 1000 obiektów sportowych,
  • MultiSport Plus Kids – karta obowiązująca w ponad 1700 klubach honorujących kartę MultiSport Plus, pozwalająca na nielimitowaną liczbę wejść w ciągu dnia,
  • MultiActive Kids – pakiet z liczbą wejść ograniczoną przez wydawcę karty, pozwalający na maksymalnie 1 wizytę dziennie w jednym z ponad 1000 obiektów.

Karta MultiSport Senior – jakie są warunki dla osób powyżej 60. roku życia? 

Każdy posiadacz karty pracowniczej ma prawo do zakupu aż dwóch kart dla seniorów. W tym przypadku karnet jest tylko jeden, a jego nazwa to MultiSport Senior. Zasady korzystania z tego programu różnią się od innych karnetów, poniżej wyciąg najważniejszych warunków:
  • jeden wstęp do obiektu (udział w maksymalnie jednych zajęciach) w ciągu dnia,
  • prawo do korzystania z oferty zajęć tylko do godziny 16:00,
  • dostęp do ponad 2800 klubów w całym kraju.
Zgodnie z zasadami programu, kartę Senior można wyrobić tylko dla osób powyżej 60. roku życia. Koszt jest zależny od wielu zmiennych i może się różnić w każdej firmie, ale maksymalna wysokość opłaty za ten rodzaj karnetu to 49 złotych miesięcznie.

Karta multisport


Jakie sporty można uprawiać z Multisportem?

Chociaż karta Multisport jawi się jako karnet dla osób uprawiających regularnie aktywność sportową, to jednak możliwości jej wykorzystania pozwalają nie tylko na trening, ale i na relaks. Nie trzeba przejmować się swoją formą – z kartą można zarówno ćwiczyć regularnie na siłowni lub basenie, jak i odprężyć się w saunie lub grocie solnej.
Możliwości posiadaczy karty są nieograniczone, a lista aktywności dostępnych przez cały rok to:

  • aqua aerobic
  • basen,
  • cross trening,
  • indor cycling,
  • joga,
  • nordic walking,
  • sauna,
  • siłownia,
  • spinning,
  • squash,
  • sztuki walki,
  • ścianka wspinaczkowa,
  • taniec,
  • tenis stołowy,
  • tenis ziemny,
  • wrotki,
  • zajęcia fitness,
  • grota solna.
Co więcej, program rozszerza swoją ofertę także o aktywności sezonowe. Na liście znajdują się także m.in. łyżwy, badminton, parki trampolin oraz parki linowe.

Które obiekty honorują kartę Multisport?

Lista obiektów sportowych, z których mogą korzystać posiadacze karnetu Benefit System, przekracza 4 tysiące. Oferta jest dostępna w całej Polsce, zarówno w największych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Co niezwykle istotne, z kartą Multisport możemy korzystać zarówno z sieciowych klubów fitness i siłowni (np. Calypso lub Zdrofit), jak i z lokalnych basenów, kortów i innych obiektów. Aby sprawdzić listę klubów w Twojej okolicy, skorzystaj z wyszukiwarki obiektów sportowych Multisport.
Dzięki specjalnej funkcji filtrowania możesz dodatkowo wybrać obiekty umożliwiające uprawianie konkretnej dyscypliny, a także inne udogodnienia, m.in.:

  • bezpłatny parking,
  • dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • brak dopłaty w obiekcie,
  • kaucja,
  • obiekt 24h,
  • obiekt tylko dla kobiet,
  • udogodnienia dla rodziców z dziećmi i kobiet w ciąży,
  • wejście OPEN.

Czy karta jest imienna? Pamiętaj o dowodzie osobistym! 

Każdy karnet jest wystawiony na konkretne imię i nazwisko, natomiast pracownicy klubów sportowych mają obowiązek zweryfikować tożsamość osoby uczęszczającej na zajęcia. W związku z tym warto pamiętać, aby zawsze mieć przy sobie dokument tożsamości – pracownicy mają prawo odmówić wstępu, jeżeli nie mają pewności, że to my jesteśmy posiadaczami karnetu. Karty nie można przekazać innym osobom i jest to zasada, która jest ściśle przestrzegana.

Czy można zrezygnować z karnetu Multisport? 

Nie masz czasu lub ochoty na korzystanie z możliwości, jakie daje karnet Multisport? Jeżeli chcesz zrezygnować z karnetu, wystarczy zgłosić taką chęć do działu kadr w Twojej pracy. Nie musisz się nigdzie wyrejestrowywać – Twój pracodawca samodzielnie musi dezaktywować Twój karnet. Zasady rezygnacji mogą się różnić w zależności od firmy, dlatego o szczegóły warto dopytać osoby odpowiedzialne za obsługę programów benefitowych.

Podsumowanie – czy warto korzystać programu? 

Czy opłaca się przystępować do programu? Wszystko zależy od podejścia do sportu. Chociaż nie ulega wątpliwości, że sport to zdrowie, to jednak często trudno znaleźć czas nawet na 1-2 godziny aktywności fizycznej w ciągu dnia. W takiej sytuacji karnet może być po prostu nieprzydatny, a jego koszt (jeśli pracodawca nie współfinansuje karty) jest kolejnym zbędnym obciążeniem finansowym.
Trudno jednak nie zauważyć korzyści płynących z posiadania karnetu – jest to nie tylko szansa, ale i motywacja do tego, aby wprowadzić odrobinę ruchu do swojego życia. Nie ulega wątpliwości, że jest to z punktu widzenia pracownika atrakcyjny benefit. A to, czy z niego skorzystamy, zależy już tylko od nas.

Minusy karty Multisport:

  • możliwość wyrobienia karty tylko dla pracowników wybranych firm (będących w programie i zatrudniających powyżej 5 osób),
  • cena zależna od liczby pracowników korzystających z pakietu,
  • zazwyczaj konieczność opłacania karnetu z własnej kieszeni.

Plusy karty Multisport:

  • atrakcyjna cena (niższa niż w przypadku konkurencyjnych karnetów),
  • wstęp do ponad 4600 klubów w całym kraju,
  • możliwość wykupienia karnetu dla osób towarzyszących (partnera, dzieci oraz seniorów).
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 44976

Polecane artykuły

Empik Premium: co to jest, jakie są ceny i czy warto skorzystać?
Chociaż Empik posiada własny program lojalnościowy (Karta Mój Empik), to jednak od sierpnia 2019 r. klienci sieci mogą korzystać z absolutnie nieznanego wcześniej na rynku rozwiązania – subskrypcji Empik Premium.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 20868
Tanie bilety do kina i promocje - jak taniej chodzić na filmy?
Zastanawiasz się, gdzie są najtańsze bilety do kina? Szukasz sposobu na zakup biletów do kina za 50% ceny lub nawet za darmo?
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 16088
Promocje urodzinowe: co można otrzymać z okazji swojego święta i które sklepy oferują najlepsze zniżki?
Jest taki jeden dzień w roku, kiedy każdy z nas jest w centrum uwagi. Telefony od rodziny i znajomych nie przestają dzwonić, nie nadążamy z odpowiadaniem na wiadomości z życzeniami w mediach społecznościowych, ludzie wokoło uśmiechają się i śpiewają „Sto lat”, a ręce uginają się od prezentów i kwiatów. Ale czy wiesz, że w dniu swoich urodzin możesz liczyć na coś więcej, niż uwagę ze strony najbliższych?
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 56648
Karta podarunkowa jako prezent: czy bon na zakupy to dobry upominek?
Okazji, aby wręczyć prezent, jest wiele: Boże Narodzenie, urodziny, imieniny, ślub czy komunia to tylko niektóre z sytuacji, w których wypada wręczyć podarunek.
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Przeczytało: 6441

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.

Wykorzystujemy ciasteczka(ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowanie serwisu do indywidualnych preferencji oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia, szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie