29

Zasady zwrotów

Sprawdź okazje
Do odwołania

Zwroty w Bricomarche - formularz zwrotu i terminy

Markety Bricomarche działają w całym kraju. Sieć sklepów stacjonarnych rozlokowana jest głównie w miastach średniej wielkości i mniejszych miejscowościach, co sprawia, że do Bricomarche dostęp mają nie tylko mieszkańcy wielkich metropolii. A dodatkowo firma prowadzi handel w ramach sklepu internetowego. Masz za sobą zakupy i chcesz dokonać zwrotu? Przeczytaj najważniejsze informacje na temat prawa do odstąpienia od umowy! Sprawdź, ile masz dni na dokonanie zwrotu i o czym musisz pamiętać!

Czy w Bricomarche zwroty są możliwe? Zwrot w sklepie stacjonarnym czy internetowym?

Wszystkie zwracane produkty muszą być sprawne i nie mogą nosić śladów użytkowania. Prawo do odstąpienia od umowy zależy od sposobu dokonania transakcji:

  • kupując w sklepie stacjonarnym – polityka zwrotów zależy od konkretnego marketu (więcej informacji na ten temat znajdziesz w sekcji „Usługi” na stronie wybranego sklepu),
  • kupując w sklepie internetowym – zawsze masz 14 dni na zwrot bez podawania przyczyny.

Specyfika sklepu internetowego Brico Marche polega na tym, że zamówienia internetowe są realizowane i obsługiwane przez wybrany sklep stacjonarny. Termin dwóch tygodni na zwrot wynika jednak z zapisów ustawy o zakupach przez internet, dlatego nawet w sklepach nieprzyjmujących zwrotów stacjonarnie mamy prawo do zwrócenia rzeczy zakupionych przez internet.

Od kiedy biegnie termin 14 dni na odstąpienie od umowy w Bricomarche?

Standardowo okres prawa do zwrotu zaczyna swój bieg w momencie odebrania produktu przez klienta (np. odbiór w Bricomat albo od kuriera). Jeżeli jednak zamówienie jest realizowane w częściach albo wysyłane w kilku partiach, czas zaczyna się liczyć od momentu odebrania ostatniej paczki. Sklep uznaje termin za dochowany, jeżeli w okresie 14 dni otrzyma informację o chęci zwrotu (czyli wypełniony formularz zwrotu).

Jak dokonać zwrotu w Bricomarche?

Aby zwrócić zamówienie, wypełnij formularz odstąpienia od umowy. Znajdziesz go na skrzynce pocztowej (został wysłany razem z mailem potwierdzającym zamówienie). Po wypełnieniu formularza odeślij go pocztą na adres sklepu realizującego Twoje zamówienie albo mailowo. Możesz także wypełnić prosty formularz na stronie internetowej – znajdziesz go w linku poniżej.

Przejdź do strony Bricomarche zwroty

Zwroty w Bricomarche – jak oddać towar do sklepu?

Zgodnie z regulaminem sklepu klienci mają dwa sposoby na zwrot produktów:

  • zwrot bezpośredni w sklepie stacjonarnym obsługującym zamówienie (wystarczy odnieść produkt),
  • zwrot kurierem/pocztą (należy odesłać zwracane artykuły na adres sklepu).

Czas na oddanie produktu wynosi 14 dni od momentu wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Kto ponosi koszty zwrotu? Ile trzeba zapłacić za odesłanie produktu do sklepu?

Wszystkie koszty związane z przesyłką zwrotną ponoszą klienci. W przypadku mniejszych produktów są to niewielkie kwoty (do max. 15 złotych), natomiast maksymalne koszta związane z odesłaniem większych produktów to:

  • do 40 zł – paczka o masie do 30 kg
  • do 200 zł – paleta EURO do 250 kg
  • do 400 zł – paleta EURO do 1000 kg

Kiedy otrzymam zwrot pieniędzy od Brico Marche?

Zwrot wpłaconych pieniędzy następuje w ciągu 14 dni od poinformowania sklepu o chęci odstąpienia od umowy. Bricomarche zwraca pieniądze tą samą metodą, jaka została użyta do opłacenia zamówienia.

dodaj do ulubionych
Autor Zuzaaa
Skorzystało: 39506
Uwaga! Akceptowane są wyłącznie linki do sklepów i innych ofert w ramach serwisu.

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.