23
Do odwołania

Dowiedz się jak aktywować kartę Santander

Jak aktywować kartę Santander?

Po założeniu konta w banku klienci obowiązkowo dostają kartę, która umożliwia wykonywanie płatności bezgotówkowych. Niezależnie od tego, czy jest to karta do konta osobistego (karta debetowa), czy karta kredytowa, aby można było zacząć z niej korzystać, należy najpierw dokonać jej aktywacji. Proces ten nie jest skomplikowany i wymaga wykonania jedynie kilku prostych czynności. Jeśli tego nie zrobimy, nie będziemy mieć możliwości korzystania z karty w sklepach, bankomatach i przy płatnościach internetowych. Jak aktywować kartę Santander? Podpowiadamy, co zrobić, aby karta płatnicza wydana przez bank była aktywna.

Jak aktywować kartę Santander? Możesz to zrobić na trzy sposoby!

Zakładanie konta w banku Santander to prosta sprawa - nie powinno więc dziwić, że aktywacja karty (czyli ostatnia czynność, jaką należy wykonać, aby można było zacząć z niej korzystać) również nie jest skomplikowanym zadaniem. Aby móc zacząć w pełni korzystać z wszystkich funkcji karty płatniczej, należy ją aktywować na jeden z poniższych sposobów:

  1. w bankomacie lub terminalu płatniczym

  2. w bankowości elektronicznej Santander Internet

  3. w aplikacji Santander mobile

W każdym z wyżej wymienionych przypadków należy najpierw odebrać kartę płatniczą wysyłaną pocztą, a także podpisać się na odwrocie. Co niezwykle istotne, podpis na karcie musi być zgodny ze wzorem podpisu, który złożyliśmy podczas zakładania konta.

Jak aktywować kartę Santander w bankomacie lub w terminalu?

Aktywacja karty płatniczej w bankomacie lub terminalu płatniczym to najpopularniejszy sposób aktywowania karty. W tym celu należy jedynie wetknąć kartę do bankomatu, a następnie wybrać na ekranie opcję „Aktywacja karty” (funkcja ta jest dostępna we wszystkich bankomatach należących do Santander). W dalszej części pozostaje już tylko nadanie kodu PIN. Musi to być 4-cyfrowy kod, najlepiej, aby nie była to popularna kombinacja (zdecydowanie odradzamy kody 0000, 1111, 1234 itd.).

Jeżeli natomiast chcesz aktywować kartę Santander w terminalu, pamiętaj, aby podczas pierwszej płatności wetknąć kartę (nie stosuj płatności zbliżeniowej). Po wetknięciu karty terminal poprosi Cię o wpisanie kodu PIN coś najmniej dwukrotnie (choć niekiedy trzeba wpisać kod nawet cztery razy).

Po zakończeniu transakcji w bankomacie lub terminalu kod PIN będzie aktywny, a z karty będzie można korzystać także w trakcie płatności zbliżeniowych.

Jak aktywować kartę Santander w bankowości elektronicznej?

Santander umożliwia również aktywację karty za pośrednictwem bankowości elektronicznej Santander Internet. Jest to opcja dostępna dla klientów, którzy mają już aktywny dostęp do usług online. Po zalogowaniu na konto wystarczy wejść w zakładkę „Finanse”, a następnie wybrać opcję „Karty”. Na ekranie pojawią się wszystkie karty przypisane dla naszego konta. Po kliknięciu karty, którą chcemy aktywować, pojawi się przycisk „Aktywuj”. Następnie wystarczy wybrać opcję „Więcej” i przejść do usługi „Nadaj PIN”.

W zbliżony sposób przebiega aktywacja karty w aplikacji mobilnej Santander Mobile. Po zalogowaniu należy wybrać kartę, którą chcesz aktywować, a następnie kliknąć przycisk „Opcje” i „Aktywuj kartę”. Na ekranie pojawi się opcja nadania kodu PIN do karty. Kod należy wpisać dwukrotnie - jest to procedura mająca na celu sprawdzenie, czy pamiętamy wpisany kod.

Aktywujesz kartę przez internet? Nie popełnij tego błędu!

Wśród wielu klientów banków wciąż pokutuje przekonanie, że aktywacji karty należy dokonać w bankomacie - jeżeli zrobimy inaczej, karta zostanie zablokowana. Choć takie myślenie nie jest zgodne z prawdą, to jednak jest w nim ziarnko prawdy. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ rzeczywiście zawsze warto dokonać pierwszej transakcji przy użyciu nadanego kodu PIN. Jeżeli nadajesz kod PIN w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej, podczas pierwszej płatności mogą wystąpić ograniczenia np. w płatnościach zbliżeniowych (niewymagających PIN). Wetknięcie plastikowej karty z chipem do bankomatu lub terminalu, a następnie weryfikacja kodu PIN, pozwalają na uniknięcie wszystkich ograniczeń. Jest to więc czynność, która daje 100% pewności, że z nowo aktywowaną kartą wszystko będzie w porządku. Co niezwykle istotne, niekiedy w trakcie dokonywania pierwszej transakcji bezgotówkowej terminal może zażądać wpisania kodu PIN nawet czterokrotnie. Jest to standardowa procedura wynikająca z technologii zabezpieczającej kartę.

Ile kosztuje aktywacja karty płatniczej lub kredytowej?

Aktywowanie karty płatniczej jest co do zasady zwolnione z opłat. Niezależnie od tego, czy nadasz kod PIN w bankomacie Santander, czy w terminalu lub bankowości elektronicznej / aplikacji mobilnej, nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z tą operacją.

Czy jeśli nie aktywuję karty, Santander nie będzie pobierał opłat?

Klienci Santander ponoszą opłaty za korzystanie z kart płatniczych. W przypadku Konta Jakie Chcę opłata za kartę wynosi 8 złotych i jest naliczana co miesiąc - można jej jednak uniknąć, jeśli w danym miesiącu wykonamy min. 1 płatność kartą lub BLIKIEM oraz zasilimy konto łączną kwotą min. 500 złotych. W przypadku kart kredytowych opłata za korzystanie z karty oraz warunki zwolnienia z niej zależą od rodzaju produktu. A co w sytuacji, gdy nie dokonamy aktywacji karty? Regulamin usług Santander jasno wskazuje, że podstawą do rozpoczęcia naliczania opłat jest wydanie karty, a nie jej aktywacja - a więc niezależnie od tego, czy płacimy kartą codziennie, czy leży ona schowana w szufladzie, opłaty będą naliczane zawsze. Wyjątkiem od tej zasady są opłaty za okres od momentu otwarcia rachunku do odebrania karty płatniczej. Jeśli nie dostaniesz karty (np. wskutek opóźnień na poczcie lub zagubienia listu), musisz zgłosić ten fakt do banku. Wówczas nie zostaniesz obciążony żadnymi kosztami za okres bez karty.

Jak założyć konto osobiste w Santander Bank Polska?

Aby otrzymać kartę płatniczą, trzeba przede wszystkim założyć konto osobiste w banku Santander. Z Kontem Jakie Chcę dostajemy za darmo:

  • przelewy zwykłe i natychmiastowe w internecie,

  • wypłaty gotówki w bankomatach Santander,

  • wypłaty gotówki BLIKIEM,

  • wpłaty gotówki we wpłatomatach Santander,

  • zlecenia stałe,

  • polecenia zapłaty.

Sam koszt prowadzenia konta to 6 złotych miesięcznie, a opłata za kartę wynosi 8 złotych co miesiąc. Opłat można jednak uniknąć - bank oferuje darmowe prowadzenie Konta Jakie Chcę po spełnieniu dwóch warunków: zapewnienie wpływów w wysokości min. 500 zł miesięcznie oraz min. 1 transakcja kartą lub BLIKIEM w danym miesiącu. Aby założyć konto w Santander, wystarczy uzupełnić prosty wniosek na stronie internetowej banku. Co więcej, bank regularnie wprowadza promocje dla nowych klientów - w ramach akcji specjalnych możesz zyskać nawet do 450 złotych za otwarcie konta osobistego!

Sprawdź najnowsze promocje w banku Santander

dodaj do ulubionych

Jak aktywować kartę Santander - Najczęstsze pytania:

Jak aktywować kartę w Santander?

Każdą kartę wydaną przez Santander Bank Polska możesz aktywować w dowolnym bankomacie należącym do banku, terminalu płatniczym, bankowości eletronicznej oraz bankowości mobilnej. W naszym wpisie przeczytasz, czym różnią się od siebie różne sposoby aktywacji karty. Wszystkie porady dotyczą zarówno kart do konta osobistego, jak i kart kredytowych Santander Bank Polska!

Gdzie można zgłosić problemy z kartą Santander?

Jeśli Twoja karta wydana przez Santander nie działa poprawnie, skontaktuj się z Doradcą Online lub zadzwoń na całodobową infolinię Santander (1 9999). Jeżeli Twoja karta została skradziona lub zagubiona, skontaktuj się z bankiem lub zgłoś ten fakt w bankowości elektronicznej - musisz wówczas zastrzec kartę, czyli zablokować możliwość wypłacania za jej pośrednictwem pieniędzy z konta.

Czym się różni Santander Bank Polska od Santander Consumer Bank?

Santander Bank Polska i Santander Consumer Bank (bank od kredytów) to dwa niezależne banki należące do grupy Santander. Instytucje są jednak niezależne od siebie - w naszym wpisie skupiamy się na poradach dotyczących aktywacji karty w Santander Bank Polska. Bank ten oferuje klientom zarówno konta osobiste, lokaty i karty kredytowe, jak i pożyczki oraz kredyty, natomiast Santander Consumer Bank skupia się wyłącznie na kredytach konsumenckich.

Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Skorzystało: 1349
Uwaga! Akceptowane są wyłącznie linki do sklepów i innych ofert w ramach serwisu.

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.