24

Raty w Media Markt

Sprawdź okazje
Do odwołania

Czy Media Markt sprawdza BIK? Jak zrobić zakupy na raty?

Planujesz zakupy w Media Markt i zastanawiasz się nad zrobieniem zakupów na raty? Zastanawiasz się, czy Media Markt sprawdza BIK? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, odwołując się do regulaminu strony i zawartych w nim informacji, a nie tylko do plotek i opinii w internecie.

Czy Media Markt sprawdza BIK? Sprawdzamy dane na stronie.

W sieci można natknąć się na opinie, że Media Markt sprawdza BIK. Jednak, czy jest to prawda? W regulaminie strony nie znajdziemy haseł takich jak „BIK”, czy też „Biuro Informacji Kredytowej”. Takich fraz nie znajdziemy także w Polityce Prywatności.

Jednocześnie w tym drugim informacji sklep opisuje dokładnie zasady przekazywania danych innym firmom. Wśród licznych zapisów znajdziemy tam m.in. informacje o tym, że dane będą przekazane m.in. do podmiotów przetwarzających płatności lub banku udzielającego finansowania. Ta druga kwestia jest szczególnie istotna.

Warto zauważyć, że Media Markt nie jest podmiotem udzielającym rat. W chwili pisania tego tekstu wniosek kredytowy jest przekazywany do banku BNP Paribas Bank Polska S.A.

Z tego powodu Media Markt nie ma potrzeby sprawdzania BIK, ponieważ nie tu jest podejmowana decyzja o udzieleniu pożyczki ratalnej. Dlatego zastanawiając się, czy robiąc zakupy ratalne w Media Markt, będzie sprawdzany BIK trzeba przyjrzeć się temu, czy bank będzie sprawdzał ten rejestr podczas przetwarzania wniosku.

Z pewnością bank udzielający pożyczki ratalnej będzie analizował zdolność kredytową. A czy będzie sprawdzał bazy BIK? Odpowiedzi należy szukać na stronie konkretnego banku, jednak zwykle można założyć, że banki sprawdzają bazy BIK przed podjęciem decyzji o zatwierdzeniu lub odrzuceniu wniosku.

Wszelkie dokumenty, regulaminy, umowy będą do pobrania podczas składania wniosku i w nich należy szukać informacji o tym, czy dane podane przez Ciebie będą weryfikowane w bazie BIK. Warto jednocześnie zauważyć, że odrzucenie wniosku może nie być związane z historią BIK. Nierzadko wniosek jest odrzucany np. z powodu podania złych danych.

Czy można sfinansować zakupy w Media Markt bez sprawdzania wniosku w BIK?

Żeby móc sfinansować zakupy z pominięciem weryfikacji w BIK najlepiej skorzystać z pozabankowych systemów finansowania.

Tu są w zasadzie dwie opcje. Pierwszą są chwilówki, które nie sprawdzają baz BIK. Informacje o tym, czy dana firma sprawdza BIK, czy też nie znajdziesz np. na WydawajDobrze.com. Drugą opcją są płatności odroczone. Niektóre systemy, jak np. Twisto pozwalają założyć konto i sfinansować zakupy w dowolnym sklepie. Jednocześnie tu trzeba również zweryfikować, czy dany system płatności odroczonych sprawdza dane w bazie BIK.

Ponadto robiąc zakupy w Media Markt masz możliwość skorzystania z płatności PayPo – polega ona na tym, że robisz zakupy dziś i uregulować należność musisz w ciągu 30 dni.

Należy także pamiętać, że nawet jeśli dana firma nie sprawdza BIK, to najprawdopodobniej weryfikuje zdolność kredytową. Robi to z wykorzystaniem innych baz danych.

Ponadto szukając sposobu finansowania zakupów, pamiętaj o tym, żeby decyzje o zaciągnięciu kolejnego zobowiązania finansowego przemyśleć i podejmować bez pośpiechu, świadomie. Pochopne branie zobowiązań zwiększa ryzyko wpadnięcia w tak zwaną spiralę zadłużenia.


dodaj do ulubionych
Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Skorzystało: 356
Uwaga! Akceptowane są wyłącznie linki do sklepów i innych ofert w ramach serwisu.

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.