27
Do odwołania

BNP Paribas konto dla młodych

BNP Paribas - konto dla młodych 0-18 i 18-26 lat za 0 zł

Każdy bank ma w swojej ofercie specjalne rodzaje kont przeznaczone dla dzieci oraz dla młodzieży wkraczającej w dorosłość. Nie inaczej jest w BNP Paribas, które zapewnia preferencyjne warunki zarówno dla osób do 18. roku życia, jak i dla osób poniżej 26 lat. Jakie są warunki rachunków bankowych dla najmłodszych? Zobacz, ile zapłacisz za prowadzenie konta dla młodych w BNP Paribas i jak najlepiej wykorzystać wszystkie funkcjonalności kont dla młodych!

Jakie rodzaje konta dla młodych są dostępne w BNP Paribas?

Aktualnie bank BNP Paribas ma w swojej ofercie dwa rodzaje kont stworzonych z myślą o najmłodszych klientach:

 • Konto Samodzielniaka dla dzieci w wieku 0-18 lat

 • Konto Otwarte dla Ciebie ze specjalnymi warunkami dla osób poniżej 26. roku życia

O ile w przypadku Konta Samodzielniaka mowa o specjalnej ofercie skrojonej pod potrzeby najmłodszych, o tyle osoby w wieku 18-26 lat mogą korzystać ze standardowego rodzaju konta (Konto Otwarte dla Ciebie) - tyle tylko, że są zwolnione z części opłat.

Konto dla młodych, czyli Konto Samodzielniaka w BNP Paribas

Konto Samodzielniaka zostało stworzone w taki sposób, aby umożliwiać najmłodszym korzystanie ze wszystkich zalet bankowości elektronicznej, a jednocześnie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zgromadzonych pieniędzy. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających na korzyść Konta Samodzielniaka jest fakt, że rachunek bankowy dla młodych jest zwolniony z niemal wszystkich opłat (a już na pewno ze wszystkich tych, które mogłyby się pojawić przy standardowym korzystaniu z karty). Zgodnie z tabelą opłat i prowizji konta dla młodych w BNP Paribas opłaty kształtują się następująco:

 • opłata za otwarcie konta: 0 zł

 • opłata za wydanie karty: 0 zł

 • miesięczna opłata za korzystanie z konta: 0 zł

 • miesięczna opłata za korzystanie z karty: 0 zł

 • opłata za przelew zewnętrzny w złotówkach: 0 zł

 • opłata za wypłatę pieniędzy w bankomacie: 0 zł (dotyczy wszystkich bankomatów w Polsce)

 • opłata za korzystanie z BLIK: 0 zł

 • opłata za korzystanie z Google Pay lub Apple Pay: 0 zł


Z analizy tabeli opłat Konta Samodzielniaka wynika, że zdecydowana większość podstawowych usług jest oferowana za darmo. Jedyne opłaty poniesiemy w związku z wpłatą pieniędzy we wpłatomatach zlokalizowanych poza placówkami BNP Paribas, a także z wypłatą pieniędzy z bankomatu przy użyciu BLIKA.

Tylko w BNP Paribas: konto dla młodych z Lokatą Samodzielniaka 0,3%

Oprócz preferencyjnych warunków bank zapewnia najmłodszym także możliwość ulokowania swoich środków na Lokacie Samodzielniaka z oprocentowaniem 0,3% w skali roku. Wprawdzie wysokość oprocentowania nie jest zawrotna (dorośli mogą liczyć na oprocentowanie nawet do 3,5%), niemniej jednak w przypadku konta dla dziecka jest to naprawdę ciekawa oferta, która pozwala opanować podstawy samodzielności finansowej. W końcu wystarczy naprawdę niewiele, aby zgromadzone pieniądze zaczęły pracować na zysk!

Konto Samodzielniaka - jakie ograniczenia i limity dla najmłodszych?

Każdy rodzic wie doskonale, że w wychowaniu dziecka sprawdza się zasada „ufaj, ale sprawdzaj”. Pierwsze konto w banku to doskonała okazja, aby nauczyć się zarządzać finansami - trzeba jednak pamiętać, że nielimitowany dostęp do konta bankowego wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością. Dlatego też konto dla młodych w BNP Paribas poniżej 18. roku życia jest stworzone w taki sposób, aby rodzic miał możliwość pilnowania dziecięcych wydatków. Jakie ograniczenia można nałożyć na Konto Samodzielniaka?

 • limit wydatków dla transakcji kartą bez podawania PIN (maksymalnie 30 złotych dziennie)

 • limit wydatków dla transakcji bezgotówkowych z użyciem kodu PIN (max. 100 złotych dziennie)

 • limit wypłat z bankomatów (maksymalnie 50 zł dziennie)

 • blokada transakcji w internecie

 • blokada transakcji przez telefon

 • powiadomienia SMS dla rodzica o każdej transakcji

Powyższe ograniczenia obowiązują dla kont dla dzieci poniżej 13. roku życia. Z kolei nieco starsi klienci banku (13-18 lat) mogą samodzielnie dysponować pieniędzmi w kwocie do 5 tysięcy złotych - w tym przypadku rodzic lub przedstawiciel ustawowy ma również możliwość nałożenia limitów transakcji.

Jak założyć konto dla młodych poniżej 18 lat w BNP Paribas? Czy rodzic musi mieć konto w banku?

Od niedawna BNP Paribas umożliwia założenie Konta Samodzielniaka bez wychodzenia z domu. Aby to zrobić, wystarczy zalogować się do bankowości internetowej GOonline i złożyć wniosek dostępny w sekcji „Moje finanse” > „Konta”. Aby zawrzeć umowę z bankiem, należy wypełnić wniosek online, wpisać dane dziecka (potrzebna będzie weryfikacja np. przy użyciu legitymacji szkolnej), a następnie potwierdzić dane i podpisać zdalnie umowę. Proces zakładania konta nie wymaga wychodzenia z domu, ale istnieje także możliwość podpisania umowy w dowolnym oddziale banku BNP Paribas. Ważną informacją jest fakt, że aby założyć konto dla dziecka, rodzic musi być posiadaczem rachunku w banku.

Konto dla młodych poniżej 26. roku życia w BNP Paribas

Jakie konto można otworzyć, jeśli jest się w wieku powyżej 18 lat? W takiej sytuacji BNP Paribas wychodzi naprzeciw z ofertą Konta Otwartego na Ciebie, czyli standardowego konta dla osób pełnoletnich (z tą jednak różnicą, że obowiązują łagodniejsze warunki np. zwolnienia z opłat za prowadzenie konta). Konto dla młodych w BNP Paribas cechuje się takimi warunkami jak:


 • brak opłaty za otwarcie konta i wydanie karty płatniczej

 • brak opłaty za prowadzenie konta

 • brak opłaty za kartę płatniczą (bez żadnych warunków)

 • brak opłat za przelewy krajowe

 • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

 • brak opłat za korzystanie z BLIKA, Google Pay i Apple Pay


Wszystkie wyżej wymienione warunki obowiązują dla Konta Otwartego na Ciebie, jeżeli posiadacz rachunku ma mniej niż 26 lat. Co niezwykle istotne, bank automatycznie zwalnia z opłat (np. za korzystanie z karty) - nie ma konieczności wypełniania dodatkowych formularzy ani wysyłania wniosków.

Jak założyć Konto Otwarte na Ciebie dla młodych w BNP Paribas?

Konto można założyć na dwa sposoby: w oddziale banku lub przez internet przy pomocy specjalnego formularza dostępnego na stronie banku. Jeśli decydujesz się na opcję elektroniczną, pobierz aplikację mobilną GOmobile i kliknij w aplikacji przycisk „Otwórz nowe konto”. Aplikacja przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces zakładania konta (niezbędna będzie weryfikacja numeru telefonu oraz skan dowodu osobistego, a także zdjęcia/nagrania umożliwiające weryfikację tożsamości). Wszystkie formalności możesz załatwić całkowicie online, dlatego po pozytywnym zakończeniu wypełniania formularza możesz już tylko czekać na swoją kartę do konta, która przyjdzie pod Twój adres zamieszkania w ciągu kilku dni roboczych.


Wypełnij wniosek o Konto Otwarte dla Ciebie dla młodych online

Załóż konto w promocji i odbierz premię!


Konto dla młodych w BNP Paribas ma wiele korzyści, ale zdecydowanie jedną z najważniejszych jest możliwość skorzystania z promocji dla nowych klientów i odebrania premii w wysokości nawet do kilkuset złotych! Zostań klientem banku w okresie trwania akcji specjalnej, spełnij kilka prostych warunków i odbierz nagrodę w gotówce. Oferta jest dostępna dla wszystkich - także dla młodych w wieku 18-26 lat. Listę aktualnych promocji bankowych dla nowych klientów BNP Paribas znajdziesz na specjalnej stronie w naszym serwisie.


Sprawdź aktualne promocje dla nowych klientów w BNP Paribas

Czy opłaca się zakładać konto w BNP Paribas, będąc dzieckiem lub studentem?

Oferta BNP Paribas to zdecydowanie bardzo dobry wybór dla wszystkich młodych klientów banku. Dawne BGŻ, należące do francuskiej grupy kapitałowej BNP Paribas, oferuje cały szereg korzyści, włącznie z bezpłatnymi wypłatami z bankomatów w całym kraju oraz brakiem opłat za wszystkie podstawowe usługi. Choćby z tego względu oferta banku jest warta uwagi: nie ma bowiem żadnych ukrytych miesięcznych opłat (co się zdarza w innych bankach). Wydanie karty jest darmowe niezależnie od ilości transakcji wykonywanych w ciągu miesiąca. Ponadto bank ma dodatkowe promocje: najmłodsi mogą skorzystać z oprocentowania 0,3%, natomiast pełnoletni młodzi klienci mogą odebrać premię dla nowych klientów banku. Słowem - dla każdego coś miłego!

dodaj do ulubionych

Najcześciej zadawane pytania o konto dla młodych w BNP Paribas?

Od jakiego wieku można mieć konto w BNP Paribas?

Oferta banku BNP Paribas jest skierowana do wszystkich, bez limitu wieku. Dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia może założyć Konto Samodzielniaka umożliwiające m.in. korzystanie z karty, bankomatów i przelewów internetowych, natomiast studenci do 26. roku życia mają prawo do zwolnienia z opłat za prowadzenie Konta Otwartego na Ciebie. Konta dla dzieci muszą być założone przez opiekuna prawnego lub (jeśli dziecko ma powyżej 13 lat) za jego zgodą.

Ile kosztuje konto dla młodych w BNP Paribas?

Zarówno założenie konta, jak i wyrobienie karty oraz korzystanie z podstawowych funkcjonalności konta, jest darmowe. Bank nie pobiera żadnej opłaty za wypłaty z bankomatów w całej Polsce, przelewy krajowe ani korzystanie z karty płatniczej. Jedyne opłaty dotyczą wpłat pieniędzy we wpłatomatach oraz przelewów natychmiastowych.

Czy konto dla dziecka w BNP Paribas ma kontrolę rodzicielską?

Rodzice lub opiekunowie prawni mają możliwość ustalenia limitu płatności kartą oraz wypłat z bankomatów, a także blokady płatności internetowych. BNP Paribas umożliwia rodzicom zarządzanie limitami, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie odpowiednio zarządzać swoimi pieniędzmi. Ponadto istnieje możliwość ustalenia kwoty, która będzie do dyspozycji dziecka - wówczas jedynie rodzic może podejmować działania związane z pozostałymi środkami zgromadzonymi na koncie.

Autor - Wydawajdobrze Wydawajdobrze
Skorzystało: 432
Uwaga! Akceptowane są wyłącznie linki do sklepów i innych ofert w ramach serwisu.

COPYRIGHT © WYDAWAJDOBRZE.COM WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Wszystkie użyte na niniejszej stronie internetowej znaki towarowe i nazwy firmowe lub towarowe należą lub/i są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.

Wykorzystujemy ciasteczka(ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowanie serwisu do indywidualnych preferencji oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisywane w pamięci urządzenia, szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie